Kathushkine kulinárium – prázdninová inšpirácia 2.

Ako asi vyzerá narodeninová oslava kuchárky, ktorá miluje zdravé varenie? Predpokladáte správne, že žiadne šunky, syry, salámy a zemiakový šalát s majonézou, z ktorého človeka môže rozbolieť brucho, sa nekonajú. Kathushka svojim hosťom naservírovala stôl plný lahodných a ľahko stráviteľných dobrôt, ktoré mizli jedna radosť.

Narodeninová oslava

Oslava narodenín či iná rodinná udalosť spojená s prípravou občerstvenia pre hostí nemusí vždy znamenať iba výrobu chlebíčkov a šunkovo-syrového taniera. Pripravte pre svojich hostí odľahčené letné menu plné ovocia, zeleniny, zdravých maškŕt a doma pečeného chleba. Získate tak navyše v očiach hostí veľké plus za originalitu a prístup.

narodeninová oslava

Domáce výrobky

Hrianky z celozrnného chleba s domácim bylinkovým maslom podávané s klíčkami a zeleninovým šalátom namiesto jednohubiek a chlebíčkov budú miznúť jedna radosť. Nezabudnite tiež na veľkú misu osviežujúceho nakrájaného melóna. Namiesto tyčiniek a chipsov pripravte mištičky s rôznymi orechmi, hrozienkami či semienkami.

narodeninová oslava

Nijaká poriadna oslava sa nezaobíde bez šampanského a torty. Pri jej výbere ale radšej uprednostnite menej krémové typy s ovocnou ozdobou. Pri pečení časť cukru nahraďte rozmixovanými hrozienkami, časť bielej múky celozrnnou a namiesto margarínu používajte klasické maslo. Príjemným prekvapením najmä pre deti môžu byť domáce ovocné nanuky a drene.

narodeninová oslava

Zdravé sladkosti

Na fotografiách vidíte ovocno-citrusový nanuk, melónovú dreň a jednoduchú kakaovú tortu zdobenú ovocím. Recepty na ne vám prinesieme v niektorom z najbližších kulinárií. Krásne oslavy a všetko najlepšie!

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Kathushka, Gabriela Vincejová

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*