Wild Wild West

hľadaní Naša verná čitateľka Lucia z Košíc nám poslala tip na tematickú párty v štýle Divokého západu. Zorganizovala ju svojim priateľom pod názvom Wild Wild West. Originálne a konkrétne nápady sme trošku doplnili a s nadšením ich ponúkame aj vám.

Aj vaša skúsenosť sa môže ocitnúť na stránkach Oslavuj.sk. Svoje tipy na oslavy s fotografiami či bez posielajte na tipycitatelov(zavináč)oslavu.sk. Tešíme sa na ne!


Názov a myšlienka

Westernovka, Wild Wild West, Kovbojka – to všetko sú alternatívne názvy na párty v štýle Divokého západu. K tejto téme patria aj Indiáni, čiže myšlienka sa môže rozšíriť aj o Indiánku. My sme sa však rozhodli tieto žánre rozdeliť a poňať osobitne. Takže o Indiánskej oslave života si napíšeme inokedy. Wild Wild West párty má veľa spoločné aj s témami country či Dallas, takže sa pokojne inšpirujte.

Cieľová skupina

Túto párty určite ocenia páni. Jednak sa môžu vyhrať s plastovými koltami a puškami, jednak sa oblečú do drsného šerifského či kovbojského kostýmu a v neposlednom rade si vychutnajú pohľad na vyparádené dámy. Otočme to naopak a zistíme, že aj dámy si tým pádom prídu na svoje :) . Aj pre deti to bude rozhodne výborná voľba ako sa zabaviť. Strieľačky, naháňačky, skrývačky, konečne nejaký pohyb a akcia bez počítačov, playstation a televízie.

klobúk Čo na seba

Oblečenie z čias divokého západu má jednu veľkú výhodu. Základný kus odevu, rifle, má doma skutočne každý. Ako sme spomínali, páni sa oblečú za šerifov či kovbojov. Takže si zoženú rifle, flanelové košele, riflové vesty, šatky okolo krku (najlepšie červenej farby) a prípadne aj nohavice, ktoré sa navliekajú na rifle – so strapcami po bokoch. Na nohy by bodli kovbojské čižmy, ale môžu byť aj baganče a na hlavu patrí klobúk. Ten môže byť z brúsenej kože, slamený a pokojne aj plastový, ktorý kúpite v papiernictvach či párty obchodoch. Skvelým doplnkom sú fúzy. Či už si ich kovboji nalepia, nechajú dorásť vlastné, alebo domaľujú, je celkom jedno. Nutnou rekvizitou sú aj detské pištoľky a kolty či pušky, šerifská hviezda a prípadne laso.

Dámy majú dve možnosti ako sa vyparádiť. Buď do úlohy šikovnej „cowgirl“, čiže obdobne ako kovboji siahnu po rifliach, flanelových košieľkach či šatách (momentálne veľmi obľúbených), šatkách, čižmách, klobúkoch…
Druhá alternatíva je vyzývavejšia – koketná spoločníčka zo salóna. Základom tohto oblečenia sú korzety, sieťované pančuchy, veľké sukne a vysokánske čižmy. Čierno-červený čipkovaný vejárik a domaľované znamienko krásy nad hornou perou bude skvelým doplnkom.

Výzdoba

wanted Pozvánku a výzdobu v jednom zabezpečia plagátiky HĽADÁ SA v anglickom ekvivalente WANTED. Tieto plagáty si viete jednoducho nakresliť na zožltnutý papier, na ktorý dolepíte fotografiu hľadaného, čiže vášho hosťa. Alebo si obrázok stiahnite z fotobanky (http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=search&txt=wanted&w=1&x=0&y=0) a v grafickom editore vložte fotky svojich návštevníkov. Takto pripravený plagát je zároveň pozvánkou a zároveň ním môžete vyzdobiť miesto oslavy.

Skvelou dekoráciou by boli veľké balíky slamy, na ktorých by sa dalo aj sedieť. Niečo také je možné v exteriéri. Ale aj doma sa dá niečo podobné zrealizovať. Čitateľka Lucia to vyriešila nasledovne. Zašla do drobnochovu, nakúpila balíky slamy pre zajace a poukladala ich na tácky, noviny a do misiek. Spolu s kukuricou vznikla realistická výzdoba. Seno môžete naaranžovať aj na zem, veď vysávače a metly fungujú :) .

Pre šikovné ruky má Lucia ďalší skvelý tip. Z kartónu si vyrezať kvázi dvere do salóna – takzvané lietačky. Alebo si takisto z kartónu, alebo z tvrdého papiera vystrihnúť konskú hlavu, namaľovať ju a prilepiť na ňu paličku. Nielen deti by si na „koníkoch“ zajazdili.

Ak pestujete kaktusy, je ten najlepší čas sa nimi pochváliť. Vyzdobte nimi párty miesto. Len pozor, neukladajte ich do bezprostrednej blízkosti milovníkov tequily. Aby sa na pichľavej rastline ráno nezobudili ;) .

Recepty

slama V prvom rade, stôl treba prestrieť červeno-bielym kockovaným obrusom. Piť (čokoľvek) môžete z hrnčekov, najlepšie starých hliníkových. Jedlo na tejto párty bude taktiež vyhovovať pánom. Grilované mäso, rebierka a klobásky, opekané zemiaky, pikantné omáčky, tortily, nejaká tá fazuľová konzerva a miešaný šalát pre dámy je ľahko dostupné menu pre každého. Tequiláci si prídu na svoje, pretože práve táto párty je pre zlatý mok z agávy ako stvorená.
Namiesto čipsov nájdete v obchodoch slané i pikantné tyčinky v obale á la divoký západ. A do nerezových misiek nasypte nelúpané arašidy.

Hudba, film

Základ, bez ktorého sa pravá Wild Wild West párty nezaobíde, je od talianskeho skladateľa Ennio-a Morriconeho. Najznámejšia melódia z filmu Vtedy na západe, respektíve celý sountrack by sa mal stať ústrednou hudobnou kulisou vašej žúrky. Lucia pre svojich priateľov pripravila párty pod názvom Wild Wild West, čo súvisí s rovnomenným americkým filmom a tiež piesňou od Willa Smitha. Okrem týchto hudobných a filmových doprovodov ešte netreba zabudnúť aj na klasické westernovky či žáner špagety western, ktorý v našich končinách reprezentuje kultový Limonádový Joe.

kolt Hry

V prírodnom prostredí, na záhrade, by tých hier bolo habadej – spomínané skrývačky, naháňačky či akože strieľačky zaujmú deti a môžno aj duchom mladých pánov :) .

Hod podkovou by sa tematicky takisto hodil. Stačí si zohnať niekoľko starých podkov a do zeme zapichnúť hrubšiu tyčku. Súťažiaci sa snažia z určitej vzdialenosti hodiť podkovy tak, aby sa zachytili o tyč.

Doma si môžete zorganizovať súťaž v lovení jabĺk. Do hlbokého lavóra naberte teplú vodu a vložte doň niekoľko jabĺk. Súťažiaci sa snaží jablko vytiahnuť bez pomoci rúk. Jednoducho povedané, do jablka sa musí zahryznúť, a tak ho vybrať von. Súťažiť môžete na čas alebo na počet vylovených jabĺk.

Najlepšou hrou na túto párty však bude kartové Bang! Ak máte radi spoločenskú hru Mafia, Bang! si určite obľúbite. Svižná a zábavná hra je plná zvratov a blafovania. Vystupuje v nej pištoľník, šerif, banditi, odpadlík, čiže pre tému divokého západu ako stvorené.

PS PS:

Najlepším darčekom na rozlúčku je vlastný WANTED plagátik s fotografiou a vtipným popisom – falošný šerif, Bonnie & Clyde, škuľavý pištoľník, ryšavá mačka a iné, ktoré sa budú s trochou nadsádzky hodiť na vašich hostí.

Ďakujeme Lucii za skvelé nápady. Tešíme sa na príležitosť, keď si takúto žúrku sami zorganizujeme!

Foto: Lucia z Košíc, www.sxc.hu

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*