Vianočné ozdoby “handmade”

handmade ozdoby Tieto dni sú nielen obchody a trhy, ale aj médiá preplnené infoškami o najnovších trendoch v zdobení vianočného stromčeka. Osvedčenou červeno-zlatou klasikou nič nepokazíte, oranžová vám prinesie podľa feng-shui bohatstvo a moderný punc vaším Vianociam vdýchnu ružovo-fialové, ba dokonca čisté bielo-strieborné dekorácie. Tým pádom každý stromček môže byť originálny a jeden taký si vyzdobíte aj s nami. Tradičný ľudový slovenský.

Základom budú ručne vyrábané ozdoby zo samoschnúcej hmoty, (je to hmota, ktorú netreba vypaľovať, ani variť, jednoducho na vzduchu sama stvrdne). Postup je veľmi jednoduchý, pretože s hmotou sa pracuje ľahko ako s plastelínou, takže aj detičky môžu byť do tejto kreatívnej činnosti zapojené. Vykrojené ozdôbky samovoľne na vzduchu vyschnú a následne ich môžete pomaľovať podľa ľubovôle. :) Presný fotopostup nájdete tu: veľkonočné ozdoby.

Na svoje vlastné dekorácie potom len zaviažete šnúrku, sisalový špagátik alebo mašličku a môžete ich vešať na vianočný stromček. Pokojne pridajte aj iné handmade ozdoby, napríklad tie, o ktorých písala Lucik. A aby bol stromček skutočne tradične slovenský, nesmú na ňom chýbať jabĺčka, medovníčky, šišky, oriešky a pravé sviečky z vosku.

Tip: Osobne však tieto ozdoby s radosťou pridávam aj na stromček, na ktorom už trónia sklenené gule a girlandy. Dekorácie sa v konečnom dôsledku vôbec nevylučujú a stromček je tak ešte štedrejší. :)

Tip 2.: Všetko s láskou vlastnoručne vyrobené je ako stvorené na darovanie. Rovnako aj tieto vianočné ozdoby. Pohodové kreovanie všetkým!

Foto: Ivan Kostitras

Páči sa 13 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*