Vianočná výzdoba

Aj tento rok vám ponúkame naše tipy a nápady na vianočnú výzdobu, dekorácie a štedrovečerné prestieranie. Priznávame, že sme to poňali v zmysle milého “vyčančaného” gýča á la darčekové centrum. Čo vy na to – trafili sme sa vám do vkusu?
Tu je našich 7 inšpirácií na rozprávkové Vianoce.

1. Na Vianoce nie je ničoho veľa!

sviatočné stolovanie

A čo sa týka farieb, doplnkov, “serepetičiek”, Santa Clausov, zasnežených krajiniek, krabičiek, sviečok a vianočných svetielok -  platí to dvojnásobne. Tento rok u nás prevažuje zlato-červeno-zelená kombinácia s pridaním množstva milých drobností.

2. Vianočné svetlá aj na stole

svetlá a vláčik

Svetelné reťaze sme dômyselne umiestnili na stôl (aby nám nezavadzali pri jedle a fungovaní) a “obalili” sme ich do organzy. V priebehu dňa nebudú rušiť a v noci prekvapia príjemnou romantickou atmosférou.

sviatočné stolovanie

3. Veselé prestieranie

Kto povedal, že Vianoce musia byť vždy len vážne? A počas štedrovečerného stola musí rodina (a najmä deti) zasadnúť k starodávnemu jedálenskému servisu so zlatou obrubou? Tento rok spravme výnimku a stavme na hravosť. Nezabudnime na heslo: “Vianoce majú byť veselé a pestré!” :)

Sviečka ukrytá vo vnútri misky vyčarí počas večere nielen úsmev na tvári, ale pomyselne nahradí aj svetlo tlejúceho krbu.

4. Tradícia – symbolika pocestných

sviatočné stolovanie

Na tradície sa nezabúda, a preto vo svojom prestieraní pamätáme aj na symboliku pomoci. Jedno z miest pri stole teda uvoľníme náhodnému pocestnému. Jeho tanier môžeme tematicky odlíšiť.

5. Sviece, sviečky, svietničky

vianočná sviečka

Sviečok v akejkoľvek podobe nebude počas Vianoc nikdy dosť. Zídu sa nám sviečky podlhovasté, čajové, hranaté, veľké, malé, farebné, biele – jednoducho akékoľvek, ak ich správne zakomponujeme. Na trhu sa vyskytujú už aj sviece s diódami, ktoré sa vyrábajú v rôznych tvaroch a s rôznymi motívmi. Ich prednosťou je však najmä to, že počas toho, ako horia, hrajú (vďaka zabudovanej dióde) všelijakými farbami.

svietnik

Čajové sviečky sú veľmi vďačné, lebo ich možno použiť samostatne na stôl alebo pre ne zakúpiť svietničky. Nás zaujal svojím výnimočným zjavom tento s motívom mozaikového kostolného okna. A keď sme už pri sviečkach – nezabúdame ani na adventný veniec!

6. Zasnežená chalúpka a krajinka

zasnežené chalúpky

To, ako to bude vyzerať u nás za oknom, len sťažka nejako ovplyvníme. Prečo si ale neurobiť zasneženú atmosféru priamo u nás doma? Zaobstarajme si svietiace a hrajúce chalúpky, nálepky na okná alebo si nejaké sami pripravme a vystrihnime. Na spodok môžeme položiť bielu plachtu alebo vatu, ktorá bude simulovať bohatú snehovú prikrývku.

7. Doplnky, maličkosti

krabičky s vianočným motívom

Domácnosť na záver prečačkáme všetkým, čo doma nájdeme – krabičkami, dózami, boxami, rukavicami, pančucháčmi…

rolnička

rolničkami všetkých tvarov, deduškami s bradou, škriatkami, snehuliakmi…

anjeliky

…a anjelikmi v akejkoľvek podobe.

Šťastné, veselé a farebné sviatky! :)

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*