Vianočná kakaová reťaz

Nápaditou vianočnou reťazou môžete ozdobiť stromček, sviatočnú tabuľu či okno. Kakaové koláčiky sú pritom jedlé.

Obtiažnosť prípravy: ľahká
Doba prípravy: cca 40 minút
Doba pečenia: cca 12 minút (1 plech)
Vystačí na: cca 50 kúskov

Potrebujeme:

Na cesto: 250 g hladkej múky, 1 zarovnaná KL Kypriaceho prášku do pečiva Dr.Oetker, 2 zarovnané PL preosiateho kakaa, 100 g hnedého cukru, 125 g zmäknutého masla alebo margarínu, 1 vajce, 1/2 KL Vanilkovej arómy Dr.Oetker,
1 balíček Polevy tmavej Dr.Oetker

Na ozdobenie: 1 balenie Tubičiek na zdobenie 4 farby Dr.Oetker

Ešte potrebujeme: 2 plechy na pečenie (30 x 40 cm), rôzne druhy formičiek s vianočnými motívmi, stužku

Postup:

1. Na prípravu cesta v mise zmiešame múku s kypriacim práškom, kakaom a cukrom. Pridáme maslo alebo margarín, vajce, arómu a na jemnom strúhadle nastrúhanú polevu a ručne vypracujeme dohladka. Cesto necháme asi hodinu odpočívať pri izbovej teplote.

2. Na pomúčenej pracovnej ploche z cesta pomocou váľka vyvaľkáme plát hrubý asi 0,5 cm. Pomocou formičiek povykrajujeme rôzne tvary, ktoré naukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pomocou špajdle urobíme do každého kúska dve dierky na stužku. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Plynová rúra: stupeň 3
Doba pečenia: asi 12 minút (1 plech)

3. Pečivo necháme vychladnúť, potom ho ozdobíme tubičkami podľa vlastnej fantázie a necháme zaschnúť. Nakoniec všetko navlečieme na stužku tak, aby nám vznikla originálna vianočná reťaz.

TIPY: Reťaz môžeme samozrejme pripraviť aj s inými motívmi formičiek a recept sa dá potom využívať celý rok. V dobre uzatvárateľnej dóze môžeme pečivo skladovať približne 3 týždne.

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*