Vianoce na zjedenie

Varené vínkoVianoce sa k nám nezadržateľne blížia a hlavou sa nám preháňajú okrem radostí aj malé starosti. Jedna z nich sa určite týka vianočnej večere, koláčikov a prípravy všetkých dobrôt, ktorými chceme potešiť našu rodinku.

K najobľúbenejším vianočným pokrmom patrí kapustnica, no mnohé rodiny si obľúbili aj tradičné halászlé. Druhým chodom, bez ktorého by si viaceré domácnosti vianoce určite nevedeli predstaviť, je klasický vyprážaný kapor. Pre tých, ktorým ryby nie sú veľmi po chuti, máme alternatívnu možnosť v podobe klasických, zato chutných rezňov. Ako príloha sa väčšinou podáva zemiakový šalát s majonézou.

Po každom dobrom jedle je potrebné organizmus trochu rozmaznať niečím sladkým a voňavým, ako sú medové perníčky, vanilkové rožky a všetko drobné pečivo, ktoré vykúzli tú správnu vianočnú atmosféru.

Zlatou bodkou za 24. decembrom je verené vínko rozvoniavajúce po celom byte, ale aj domáci punč pre mlsné jazýčky.

Veríme, že vianočné varenie a celé sviatky zvládnete bez stresu a v rodinnej pohode. Veď tento sviatok nie je len o dokonalej výzdobe, ale hlavne o šťastí a pokladoch v podobe našich najbližších.

Dads, Nazjedenie.sk
Foto: iStockphoto.com

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*