Venčeky s višňami

“Šťavnaté venčeky s višňami rozkvitnú na tanieri ako na jarnej lúke.”

Potrebujeme:

Na cesto: 1 balenie Venčekov Dr.Oetker, 250 ml vody, 125 g margarínu, 3 vajcia

Na náplň: višňový kompót (hmotnosť po odkvapkaní 350 g), zmes na prípravu krému (súčasť balenia Venčekov Dr.Oetker), 650 ml mlieka, 150 g zmäknutého masla, 60 g práškového cukru, 1 balíček Tortového želé číreho Dr.Oetker, 250 ml šťavy z kompótu

Na ozdobenie: 2 balíčky Polevy tmavej Dr.Oetker, Kvetiny oblátkové Dr.Oetker.

Postup:

1. Zo zmesi na cesto pripravíme odpaľované cesto s vodou, margarínom a vajcami podľa návodu na obale. Cesto vložíme do cukrárskeho vrecka so zrezanou trubičkou. Na tukom vymastený plech nastriekame venčeky (Ø 5 – 6 cm). Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 200 °C
Teplovzdušná rúra: 180 °C
Plynová rúra: stupeň 4
Doba pečenia: asi 20 minút (prvých 15 minút pečenia rúru neotvárame!)

2. Venčeky necháme vychladnúť. Višňový kompót na sitku odkvapkáme a šťavu pritom zachytíme.

3. Zo zmesi na prípravu krému a mlieka uvaríme krém podľa návodu na obale. Maslo vyšľaháme s cukrom elektrickým ručným šľahačom dohladka a po častiach doň na najvyššom stupni zašľaháme vychladnutý krém.

4. Tortové želé pripravíme so šťavou z kompótu podľa návodu na obale. Do želé ihneď vmiešame odkvapkané višne a necháme vychladnúť.

5. Venčeky pozdĺžne rozkrojíme. Na vychladnuté spodné časti nastriekame pomocou cukrárskeho vrecka 1/2 krému. Na krém nanesieme želé s višňami a zvyšok krému.

6. Na ozdobenie rozpustíme v kastróliku vo vodnom kúpeli polevy. Vrchnú časť venčekov zľahka namočíme do rozpustenej polevy, položíme na krém. Dozdobíme kvetinami. Uchovávame v chladničke.

TIP: Polevu tmavú Dr.Oetker môžeme nahradiť Polevou v prášku s punčovou príchuťou Dr.Oetker.

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*