Veľkonočné vajíčka: Netradičné kraslice

novinové kraslice Pripravili sme pre vás niekoľko článkov o tom, ako si vyrobiť maľované vajíčka. Postupne uverejníme originálne i tradičné fotopostupy.

Dnes vám prinášame nezvyčajnú, no pritom úplne jednoduchú techniku zdobenia veľkonočných vajíčok. Nenáročný spôsob vám umožní rýchloefektne ozdobiť kraslice presne podľa vašich predstáv. Postup je veľmi jednoduchý, a tak sa do výroby môžu zapojiť i deti. Extravagantné kraslice vám doma zaručene vytvoria príjemnú veľkonočnú atmosféru.


Potrebujeme:

Celé vyfúknuté vajíčka, kúsky novinového papiera (stránky z časopisov sú krásne biele, naopak zažltnutý novinový papier vytvorí nádych starožitnosti), farebný papier, lepidlo, lak.


novinové kraslice Postup:

1. Vyfúkneme obsah vajíčka, škrupiny umyjeme a necháme uschnúť. Papier natrháme na drobné kúsky.

2. Postupne na jednotlivé papieriky štetcom nanášame lepidlo a lepíme ich na škrupinu. Postupujeme ako pri výrobe koláží. Najlepšie je použiť kúsky s rôznym typom písma.

3. Oblepené vajíčko pretrieme vrstvou lepidla, ktorá spriesvitnie alebo nanesieme vrstvu laku. Bude sa krásne lesknúť.

4. Netradičné kraslice napichneme na špajle a ozdobíme nimi kvetináče. Pripadne ich zavesíme na stuhy a skrášlime si nimi interiér podľa vlastného gusta.


Tip na záver

Namiesto novinového papiera môžete použiť farebné stránky z časopisov, prípadne dekorovanú servítku či iný zaujímavý papier. netradičbé kraslice

Foto: Lucik

Páči sa 14 ľuďom.


2 komentárov k článku Veľkonočné vajíčka: Netradičné kraslice

  1. Hogo

    Ej ci pana, ako chlap som tomu nikdy nevenoval pozornost, ale s tymto novinovym papierom je to fakt original pekne. Chvalim ta Lucik

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*