Veľkonočné vajíčka: Lakované kraslice

Máme pred sebou posledný predveľkonočný víkend. A to je najvyšší čas na výrobu kraslíc. Priniesli sme už množstvo nápadov, ako si veselé veľkonočné vajíčka vyzdobiť. Dnes však siahneme po niečom netradičnom. Po lakoch na nechty. :) Možno máte aj vy doma zástup nepoužívaných malých fľaštičiek s farebným, perleťovým, matným, lesklým či trblievavým obsahom určeným na zdobenie nechtov. A podobne ako ja, používate dookola len jeden – dva obľúbené.

Puste sa s nami do jarného upratovania kreatívne a zabijete dve muchy jednou ranou! Vyprázdnite poličku s nepotrebnou dekoračnou kozmetikou a vytvoríte originálne kraslice. :)

Potrebujeme:

Vyfúknuté vajíčka, laky na nechty, špajle, špáradlo, vysoký pohár, staré noviny.

laky na nechty

Postup:

1. Vajíčka vyfúkneme, umyjeme, osušíme a zbavíme ružovej výrobnej značky. Prekvapivo nám v tom odlakovač nepomôže. Zaberie starý dobrý ocot.

2. Aby sme sa dostali do správnej maľovacej nálady, môžeme najprv začať vajíčka zdobiť čo najjednoduchšie. Rôznofarebnými bodkami a kvietkami.

veľkonočné vajíčka

3. Už sme rozbehnuté? Pritvrdíme. Na vajíčko nanesieme hrubšiu vrstvu tmavej farby laku. Hneď na to nalejeme inú, kontrastnú, farbu. Pracujeme rýchlo. Špáradlom rozťahujeme farby, miešame ich zľahka, vďaka čomu vznikne mramorovitý efekt.

Tip: Staršie a husté laky na nechty rozriedime odlakovačom.

veľkonočné vajíčka

4. Namaľované vajko napichneme na špajlu, vložíme do vysokého pohára a necháme poriadne zaschnúť. Keďže sme na škrupinu naniesli hrubé vrstvy farby, schnutie bude trvať dlhšie. Farba môže stekať, čo nepokazí “umelecký dojem” z vajíčka, len je to nebezpečné pre náš stôl. Preto pracujeme na novinách.

veľkonočné vajíčka

5. Každé veľkonočné vajíčko bude vyzerať svojsky. Je to ako pri batike, nikdy nevieme, ako sa nám podarí. Výsledok je 100% originál.

6. Výhodou tejto techniky je, že spotrebujeme staré laky na nechty a vajíčko pod náterom hrubej vrstvy farby zároveň zhrubne. Len tak ľahko sa nám nerozbije. :)

PS PS: Len vetrať treba do nekonečna. :D Ale stojí to za to.

Foto: Lusi

Páči sa 17 ľuďom.


3 komentárov k článku Veľkonočné vajíčka: Lakované kraslice

  1. Betka

    Naozaj veľmi dobrý nápad… A krásne, nie nádherné kraslice. Hneď to vyskúšam! Ďakujem… :) )

  2. veľmi jednoduché ale aj veľmi dobrééééééé.Krásaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*