Valentínske stolovanie

I vy si môžete doma pripraviť romantické valentínske stolovanie za pár eur. Najprv sa ohliadnite po svojom okolí, čo všetko by ste na výzdobu mohli využiť z domácich zdrojov. Môžno stačí dokúpiť červené servítky, bodkovanú stuhu či srdiečkovú papierovú serpentínu. Čaro sa skrýva v detailoch. Inšpirujte sa!

Valentínske stolovanie

Na romantické stolovanie sme použili servis a doplnky v bielo-červenom prevedení. Biely obrus sme prekryli smotanovou organzou s jemným vzorom. Jedálenský servis – misku, vidličku a pohár – dopĺňa papierový obrúsok, sviečka, plechovka so sladkosťami a srdiečková serpentína z papiera.

valentínske stolovanie

Servítka so stuhou

Červenú servítku sme zrolovali a jemne obviazali červenou stuhou s bielymi bodkami.

valentínske stolovanie

Poskladaný obrúsok

Látkový obrúsok sme poskladali do tvaru ruže podľa videa, ktoré sme nedávno publikovali. Takto vzniknutú dekoráciu môžete neskôr funkčne využiť alebo ponechať na stole na ozdobu.

ruža z obrúska v pohári

Plechovka

Červenú plechovku v tvare srdca sme využili hneď na dva účely. Veko plechovky poslúžilo ako svietnik pre bielu sviečku. Spodok plechovky sme pasovali za misku, ktorú sme naplnili mandľami v bielej čokoláde v červených papierových košíčkoch. Alternatívou je plechovka naplnená zrolovanou srdiečkovou serpentínou.

plechovka ako miska a svietnik

valentínska dekorácia

Sviečka

Na sviatok svätého Valentína určite v našich domácnostiach nesmie chýbať sviečka. Na obmenu sme okolo nej nadekorovali mandle v košíčkoch. Pôsobia ako malé kamienky, no pritom sa dajú zjesť.

svietnik

Jedlo a pitie

Valentínske stolovanie je len úvod pekného dňa či večera. Poháre treba naplniť obľúbeným nápojom, misky a taniere zaplniť chutným jedlom a za stôl usadiť milovanú osobu. Recept na sladký koláčik, ktorý vidíte na fotografii, k vám poputuje už čoskoro.

valentínske stolovanie

Foto: Ivan Kostitras

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


2 komentárov k článku Valentínske stolovanie

  1. Kika

    Dobyr den nasiel som tento odkaz: http://www.oslavuj.sk/valentinske-stolovanie/16540 a chcem sa spytat kde najdem to video ak ourobit tu ruzu v pohari.dakujem

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*