Valentínske nápoje

Prípitok – pre niekoho neodmysliteľná súčasť akejkoľvek slávnostnej chvíle. Valentín medzi také rozhodne patrí. Veď prečo nepozdvihnúť čašu v mene lásky? Ponúkame 3 tipy na valentínske nápoje. Bude aj ten váš sladký, perlivý či horúci?

Sladký

Tekutou bielou a tmavou čokoládou naplníme igelitové vrecúško, odstrihneme na ňom rožtek a pohár z vnútra ozdobíme. Horúci čokoládový nápoj vyrobíme nasledovne: Polovicu tabuľky horkej čokolády nalámeme do zohrievajúceho sa mlieka (cca 1 šálka). Dochutíme hnedým cukrom alebo medom a vanilkovou esenciou. Necháme chvíľku povariť, pripadne okoreníme škoricou. Podávame v ozdobených pohároch.

Perlivý

Ružový sekt nalejeme do vysokých pohárov a namiesto jahôd primiešame zrnká z granátového jablka. Obvod pohára môžeme ozdobiť cukrovou krustou. Vrch pohára namočíme do sirupu červenej farby a následne ponoríme do kryštálového cukru. Vnikne efektná červená krusta.

Horúci

Uvaríme ovocný (jahodový, malinový, slivkový) alebo slabší čierny čaj, ktorý necháme prevrieť s badiánom a škoricou. Osladíme malinovým či ríbezľovým sirupom. Okoreníme rumom alebo sladkým portským vínom.

Foto: www.bhg.com

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*