Valentínske cestoviny

Keď kresťanský kňaz Valentín v období bojov s barbarmi tajne sobášil aj napriek zákazu cisára Claudiusa II., ktorý vyhlásil, že slobodní muži sú v boji odhodlanejší isto netušil, aká tradícia vznikne na jeho počesť. (Bohužiaľ ho odhalili a 14. 2. 269 popravili.) Zamilovaní začali posielať svojím láskam milé lístočky s vyznaním, podpísané – Tvoj Valentín. Tak vznikli tzv. Valentínky, ktoré dnes radi posielame svojím milovaným aj vo forme mailov a SMS správ.

Aj obchody sú plné srdiečok a rôznych milých drobností. Osláviť lásku môžete aj dobrým jedlomPonúkam vám jednoduchý, rýchly recept na valentínsku večeru, ktorú si samozrejme môžete pripraviť kedykoľvek, budete mať chuť.

Potrebujeme:

Cestoviny v tvare srdiečok, 2 syry v črievku, 1 stredne veľkú cibuľu, 1 téglik smotany na šľahanie, trocha oleja, vegetu, bylinky podľa chuti, fajne vínko a romantickú muzičku. :)

Postup:

Nadrobno pokrájanú cibuľku speníme na troche oleja, pridáme syry (môžeme použiť aj zbytky z chladničky), počkáme kým sa rozpustia. Pridáme smotanu, chvíľu povaríme, aby vznikol jemný krém, ktorý ešte s láskou ochutíme. Medzitým si podľa návodu uvaríme srdiečkové cestoviny. Jedlo s láskou naservírujeme aj s pohárom kvalitného vínka, pustíme si romantickú hudbu a večer sa môže začať…

Tip: K valentínovi tak nejako prirodzene pasuje červená. Preto si vyskúšajte ako obmenu paradajkovú či bolonskú omáčku.

Foto: LiZA

Pozrite si aj:

  • Skladanie servítky: ruža
  • Skladanie servítky: srdce
  • Skladanie servítky: kvet
Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*