Valentín a muži

Valentín je sviatok všetkých zaľúbených, o tom už všetci dobre vieme. Čo však polovica planéty nevie, je to, ako sa na tento sladký sviatok pozeráme my – muži. Ako správny chlap si nebudem dávať servítku pred ústa a pôjdem na to zhurta. Predkladám vám 4 fakty, ako muži vnímajú Valentína.

Fakt číslo jeden: valentín je nudný. Niežeby nás mužov nebavilo tráviť čas s vami, milé dámy, veď tú časť „valentínskeho zbližovania“ máme všetci veľmi radi ;) . Pochopte však, že každý muž je v prapodstate lovec. To znamená, že ak je naším cieľom na Valentína uloviť si vás a nadviazať „zbližovanie“, všetko ostatné (prechádzky, rozhovory, večere, dezerty, kúpele, masáže, darčeky) dokážeme akceptovať iba do istej miery. Ak musíme dlho čakať, naše nadšenie opadáva. Preto, čo sa programu týka, tvrdím, menej je vždy viac.

Fakt číslo dva: valentín je príliš sladký. Nie každý muž sa narodil ako stelesnený romantik. Za túto hrôzostrašnú predstavu vďačíme romantickým filmom, ktoré by som poväčšine zaradil do kategórie sci-fi. Ak by sme mali byť takí sladkí, ako sú herci v týchto podivných filmoch, stenčil by sa nám hlas, narástli by nám prsia a v našom mužskom tele by nezostal ani kúsok testosterónu. Keďže to nechcete ani vy, dámy, ani my, páni, nenúťte nás správať sa proti prírode.

Fakt číslo tri: valentín je dvojsečná zbraň. Každý rok stoja všetci muži pred nevyriešiteľnou dilemou – rozmaznať svoju milú a podpíliť si pod sebou konár? Alebo udržať rozmaznávanie na uzde a celý rok počúvať sťažnosti, že nám už na vás nezáleží? Že neviete, o čom píšem? Je to jednoduché, my muži máme radi mužský poriadok. To znamená, dávkovať romantiku veľmi opatrne, pretože cesty späť už niet. Akonáhle si partnerka zvykne na vysoký štandard rozmaznávania, za účelom udržania vzťahu to bude musieť partner robiť až do smrti. Je to niečo ako dobrovoľné otrokárstvo, čomu sa my muži húževnato bránime.

Fakt číslo štyri: valentín je občas povinnosť. Z neznámych príčin sa valentín opakuje každý rok. To znamená, že popri futbale, hokeji, motošporte a iných významných veciach musíme myslieť aj na Valentína. Tým pádom v hlave nosíme veľa vecí. Keďže nikto z nás nie je dokonalý, občas môžeme k Valentínovi pociťovať nevôľu alebo naň aj zabudnúť. Buďte prosím preto, milé dámy, ohľaduplnejšie a prípadné drobné zaváhania berte s rezervou. Nerobíme to schválne, dôkazom je aj fakt, že ak niečo pokazíme, robíme všetko preto, aby sme si vás udobrili. Potrebujete väčší dôkaz lásky?

PS PS: Tento článok by mal poslúžiť ako manuál pre ženskú dušu, ktorá sa snaží pochopiť muža. Nemusíte všetkému rozumieť, stačí, ak to budete akceptovať. V mene všetkých mužov ďakujem. :)

Foto: www.sxc.hu

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*