Utopence

Jednou z obľúbených (nielen) chlapských pochúťokutopence. V správnych krčmách nesmú chýbať na jedálnom lístku. Ako milujúca manželka ich spolu s chladeným pivkom s láskou pripravujem svojmu chrobáčikovi ku dôležitým športovým zápasom.

Na 5-litrovú fľašu potrebujeme:

2 kg špekáčikov (cca 16 ks), 2 kg menších cibúľ, 4 – 5 ks okrúhlych zaváraných feferóniek + celý nálev z fľaše (3 dl), malú fľašu sterilizovanej nakrájanej kapie (3 dl), 4 bobkové listy, 1/2 balíčka zelka (deko nakladač), cukor, ocot, vodu.

Postup:

Podľa návodu na deko nakladači uvaríme nálev z polovice balíčka aj s cukrom a necháme vychladnúť. Medzitým špekáčiky olúpeme. Cibuľu očistíme a nakrájame na kolieska. Špekáčiky narežeme a do zárezov vložíme cibuľu. Začíname vrstviť 5-litrovú fľašu. Na jej dno poukladáme cibuľu, prekryjeme vrstvou špekáčikov a prestriedame, až kým fľaša nie je skoro plná. Na vrch uložíme nakrájanú kapiu a po stranách fľaše zastrčíme feferónky a bobkové listy. Zalejeme studeným nálevom, fľašu zatvoríme a vložíme na 5 – 8 dní do chladu. Po dozretí, ak sa utopence nezjedia naraz, vydržia v chladničke ešte týždeň.

Podávame ich s čerstvým chlebom a čili omáčkou. Úplne najlepšie chutia s partiou priateľov. :)

Rýchly tip:

Ak sa nám nechce na utopence čakať, môžete si pripraviť rýchlu verziu tejto krčmárskej lahôdky. Čerstvé olúpané špekáčiky nakrájame na malé kúsky, pridáme nakrájanú cibuľa a zaváranú uhorku, polejeme octom, okoreníme mletým čiernym korením a pokvapkáme čili omáčkou. Dobrú chuť!

Foto: Oslavuj.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


1 komentár k článku Utopence

  1. eeericko

    konecne dake masooooooooo

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*