Ulička umelcov

Košice – V sobotu 19. mája sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie pod názvom Ulička umelcov. Zídu sa na nej výtvarníci a sochári zo Slovenska i zo zahraničia, ktorí Košice navštívili pri príležitosti Medzinárodného maliarskeho a sochárskeho sympózia Jahodná 2012.

Sympózium vyvrcholí živou výstavou a expozíciou na Uličke remesiel v Košiciach. Organizátor by aj touto cestou rád prispel k oživeniu Hrnčiarskej ulice, ktorá jej návštevníkom v tento deň priblíži atmosféru vyhľadávanej parížskej štvrte Montmartre. Košice v tento deň ožijú aj Nocou múzeí a galérií.

Program otvoria o 10.00 hod. sochári a maliari, ktorí predstavia svoju tvorbu. Hrnčiarsku ulicu spestrí výstava diel detí z CVČ Domino a živá hudba. Na uličke remesiel bude opäť k dispozícii čarovná skriňa, z ktorej si budú môcť návštevníci zobrať knihu alebo ju vymeniť za svoju starú, už prečítanú.

Podujatie pripravila nezisková organizácia KRUK, n. o. ako súčasť projektu zameraného na zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Info: www.hrnciarska.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


1 komentár k článku Ulička umelcov

  1. LiZa

    Fantastické :) každý rok sa teším na dni Košíc, lebo naštartujú takéto a podobné akcie v našom krásnom meste a s chuťou, by som strávila aj dovolenku v úžasnej, večernej atmosfére na Hlavnej ul.a priľahlých uličkách :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*