Trifle

Keď som sa v gastrosvete po prvýkrát stretla so slovom trifle, tušila som, že pôjde o niečo sladké. Ale ani mi nenapadlo, že to bude niečo také banálne a v našich končinách dobre známe. Trifle je vlastne smotanová piškótová torta alebo pudingový, či jogutový pohár. Skrátka postupné vrstvenie všelijakých fajností do jednej nádoby, kde sa stretnú piškóty (alebo iné pečivo), krém (puding, tvaroh, jogurt, smotana, mascarpone…) a ovocie. Plus čokoláda, želatína, karamel, šľahačka… Kombinácií je neúrekom a hlavným mottom je vrstvenie! Som si istá, že takmer každý z vás už trifle jedol. Samozrejme, aj takýto obyčajný dezert sa dá robiť vo veľkom štýle. Napríklad, ak ho servírujete v obrej mise pre 10 ľudí. Výhodou tejto sladkosti je jej nenáročná príprava a veľká miera kreativity. Pomiešať môžete rôzne ingrediencie a tak dáte vniknúť stále novým a novým dezertom. Servírovať ich možno ako po nedeľnom obede, tak na akejkoľvek oslave. Tie detské podčiarknuc! ;)

A tak som si gúglila rôzne trifle obrázky, a tým dostala chuť rôzne druhy aj povyrábať. Tento dezert vznikol spontánne z domácich zdrojov a veľmi ťažko ho bolo nejako konkrétne pomenovať. S prižmúreným okom mu však môžeme hovoriť:

Jogurtový pohár

Potrebujeme:

Na 4 poháre: 400 g broskyňového jogurtu s kúskami ovocia, mandarínkový kompót, piškóty, 2 muffiny s čokokúskami, 1 dl portského vína (tawny), tortové želé v prášku, 2 PL kryštálového cukru.

Postup:

Zlejeme mandarínky a necháme odkvapkať. Mandarínkovú šťavu zmiešame s cukrom a práškovým tortovým želé. (Pridala som aj za lyžicu portského.) Varíme podľa návodu a necháme vychladiť, ale nie stuhnúť. Medzitým si namrvíme muffiny, ktoré ako prvé vložíme do pohára. Nasleduje vrstva jogurtu, po nej vrstva piškôt namočených vo víne. Opäť vrstva jogurtu, mandarínky a zvyšok muffinovej mrveničky. Poslednou vrstvou sú opäť mandarínky. Vrch zalejeme tortovým želé. Dáme poriadne vychladiť do chladničky. Môžeme podávať so šľahačkou.

Tip: Trifle vynikne v pekných pohároch. Použila som vínové, ale nie sú práve praktické. Môžu sa pod váhou dezertu prevrhnúť.

Hodí sa na: narodeninové oslavy, detské párty, silvestrovské a fašiangové večierky, karnevaly. Dezert je sýty, takže poteší aj ako olovrant vo všedný deň. Veď prečo nie? Mimochodom, slovo trifle v preklade znamená maličkosť, triviálnosť. Aká príjemná, treba dodať… ;)

Foto: Ján Radzo

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*