Tipy na darčeky pre starých rodičov

čajová súprava

Narodeniny sú každoročnou dosť ošemetnou záležitosťou. Niekto sa na nich teší, iný nie, pretože má zase raz o rôčik viac a rovnako aj organizovanie oslavy či výber vhodného daru sú tvrdým orieškom. Vybrať dar pre priateľa, súrodenca či rodičov, nemusí byť až také zložité. Stačí načúvať alebo sa jednoducho a priamo opýtať. No čo robiť v prípade starých rodičov, ktorí budú zaryto a tvrdohlavo rok čo rok tvrdiť, že oni nič nepotrebujú, oni nič nechcú, im stačí bozk a gratulácia? Neviem, či je to tou ich generáciou alebo skôr vekom, jednoducho sú tvrdohlaví a aj keby chodili v deravých papučiach, nepovedia vám, že nové papuče by prišli vhod. Preto v nasledujúcich riadkoch ponúkam pár tipov na narodeninový darček pre starých rodičov.

Dar, ktorý poslúži

Možno sa to nezdá, no myslím, že vašich starých rodičov poznáte dokonale. Chodievali ste k nim od detstva a teda viete, či babka rada vyšíva, štrikuje, či má rada kvety alebo je pre ňu najväčším pokladom jej pudel. Rovnako váš starý otec má zaručene svoje koníčky, či už je to práca s drevom, zbierka fajok, či čítanie kníh. Preto je pri výbere daru vhodné riadiť sa hlavne praktickou stránkou vecí a ich skutočnou využiteľnosťou. Rôznych váz, svietnikov, sošiek či iných dekoračných predmetov si starí rodičia za roky svojho života nazhromaždili určite dosť. :)

šachy Hoci starí rodičia väčšinou nemajú narodeniny v jeden deň, čo takto kúpiť im dar, ktorý by využili spoločne? Šachy. Áno, práve šachy sú podľa mňa ideálnym darom na trávenie spoločných večerov. A ak k nim dokúpite aj šachový stolík, je veľká pravdepodobnosť že mu starí rodičia nájdu útulné miestečko v dome a stanú sa z online casino nich vášniví šachisti. Alebo taká luxusná čajová súprava spolu s vyberanými druhmi čajov. Tej sa nepoteší veru len málokto. Spoločný pobyt v kúpeľoch či v horách starí rodičia taktiež zaručene neodmietnu a budú naňho spomínať ešte dlho po návrate.

No bohužiaľ nie všetci máme to šťastie, že máme oboch starých rodičov ešte na svete, preto sa poďme venovať aj darom pre každého z nich osobitne.

Pre starú mamu

šatky Každú ženu poteší niečo iné, preto je ťažké radiť všeobecne. Niektorú starú mamu poteší klobúk či kabelka, inú zas kniha krížoviek a teplé papuče. No kvalitnú kávu či čaj neodmietne asi žiadna stará mama a pre tie, ktoré sa neboja nových vecí, môžete zadovážiť kávovar na posedenia pri kávičke s kamarátkami. Zlá nie je ani dobrá kniha, či vkusne zvolená šatka, šál alebo kožené rukavice na zimu. Moja stará mama sa vždy poteší akémukoľvek kozmetickému produktu. Rôzne krémiky, šampóny, kondicionéry či soli do kúpeľa vždy zázračne rozžiaria jej pohľad. A ak už ste úplne v koncoch, myslím si, že kvetom nikdy nič nepokazíte. Či už kúpite kyticu rezaných kvetov alebo kvet živý, ak k tomu pridáte bonboniéru, starká, stará mama či babička sa určite veľmi potešia.

Pre starého otca

fajka No a čo pre dedka? Takisto určite nepohrdne dobrou knihou, svetrom či kravatou. Možno má nejakú zbierku – tabatierok, ploskačiek, fajok či známok, čo takto obohatiť jeho kolekciu o nejaký nevšedný kúsok? Alebo hráva golf? Kúpte mu sadu golfových loptičiek a vlastnoručne ich ozdobte jeho monogramom. A čo vám hovorí slovko petang? V poslednej dobe veľmi známa a obľúbená hra pochádzajúca z Francúzska istotne zaujme aj vášho starého otca a jeho kamarátov.

Na záver len dodám, že je vlastne jedno, aký drahý dar kúpite, najviac vaši starí rodičia určite ocenia to, že ste si vôbec spomenuli a vašu snahu a chvíľku strávenú spoločne, napríklad aj pri partičke šachu či petangu.

Text: Andrea Tompošová
Foto: Sxc.hu

Prečítajte si aj:

  • Tipy na darčeky pre mamky.
  • Tipy na darčeky pre otcov.
  • Športová hra pre všetky vekové kategórie – petang.
Páči sa 6 ľuďom.


2 komentárov k článku Tipy na darčeky pre starých rodičov

  1. Julia

    Veľmi vhodné darčeky pre starých rodičov sú podľa mňa napríklad fotokniha a podobne. Našla som aj článok na tipy darčekov pre babku a dedka, sú inšprirujúce http://skvelydar.sk/tipy-a-rady/clanok-2/m453

  2. Veronička

    U nás zavládol taký pokojný večer po tom, čo som predniesla svoj názor: “Poďme starkým dopriať krásny víkend plný oddychu. Surfovala som po nete a už dlho spomínajú na starých priateľov, ktorí žijú na Morave. Čo takto im dopriať wellness?” Chvíľku bolo ticho ale potom padali tie otázky. Videla som reklamu na hotel Alexandria 4*, kde nesmú ísť malé deti do 12 rokov, čo by starkým prospelo, pretože od svojich 20 rokov sa venovali deťom a je to takých dobrých 40-50 rokov, čo stále a stále majú najprv deti potom vnúčatá a kolobeh letí… Takže mi to bolo odsúhlasené, už len sa spojiť s moravskou stranou, aby sme to aj tam dohodli :D

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*