Tipy čitateľky Hanky – recyklované Vianoce

Naša čitateľka Hanka z Košíc nás pozvala na návštevu, aby nám predstavila svoje vlastné kreatívne techniky. Okrem chutného koláča sme si zgustli aj na netradičných vianočných dekoráciách, ktoré Hanka vyrába recyklovaním z nepotrebných materiálov. Jej vskutku originálne nápady sa nám veľmi zapáčili, a preto ich predstavíme aj vám, aby ste sa nimi mohli inšpirovať. Tieto ekologické techniky okrem domácností môžu využiť aj školy a rôzne edukačné zariadenia.

Hanka pracuje ako špeciálna pedagogička v nemocnici na základnej škole v Košiciach. Okrem vyučovania sa venuje aj arteterapii. Má šesť detí.

Trojrozmerné pohľadnice

3D vianočné pozdravy vznikli nastrihaním starých pohľadníc, farebných papierov a tenkého korku. Efekt trojrozmernosť Hanka docielila tak, že jednotlivé časti na seba nalepovala prostredníctvom obojstranných nálepiek, ktoré majú výšku niekoľko milimetrov.

3D pohľadnica

Ligotaví anjelikovia

Nepotrebné, zle napálené CD a DVD nosiče sa dajú tiež všelijako využiť. My sme z nich vyrobili diskoguľu, no Hanka prišla s celkom iným nápadom. Vystrihla si z CD trojuholník, prilepila k nemu krídelká z vatového tampónu, hlavičku z papiera a milý anjelik, ktorý krásne odráža svetlo, bol na svete.

anjelik z CD

Vianočný stromček

Plast sa dnes nachádza v každej domácnosti. Na tento stromček naša čitateľka použila niekoľko plastových fľašiek, ktoré nastrihala, čím vznikli autentické jedličkové konáre. Okrúhle ozdoby sú z tých tenkých krúžkov, ktoré sa oddelia od vrchnáka, keď fľašu otvoríte. :) Takýto stromček by mal zdobiť hádam každú kanceláriu greenpeacákov!

eko stromček

Retro stromček

Nielen bojovníci za životné prostredie majú pri voľbe ministromčeka na výber. Retro stromček, ako sme ho v redakcii nazvali, je totiž ukážkou správneho recyklovania. Celý je vyrobený z plastových vrchnákov.

eko stromček

Za pozvanie a skvelé nápady Hanke veľmi pekne ďakujeme a prajeme veľa novej inšpirácie a zrealizovaných projektov. A samozrejme, tešíme sa aj na ďalšie vaše výtvory, tipy a odporúčania! :)

Foto: Ivan Kostritras

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*