Svetlo sviečok rozžiari Hrnčiarsku ulicu už po piatykrát

Piaty ročník obľúbeného košického podujatia Candle Night pozýva všetkých návštevníkov i obyvateľov metropoly východu, aby zahodili zhon za hlavu, spomalili svoje unáhlené kroky a prišli si na Hrnčiarsku ulicu posedieť pri svetle stoviek sviečok.

V sobotu 3. októbra od 19:00 hod. sa Hrnčiarska ulica v Košiciach premení na čarovné miesto, kde bude vyhrávať akustická hudba dievčenského dua Calla (Eva Hájková a Katarína Pončáková) a rozvoniavať grilovačka. V tomto netradičnom čase otvoria svoje prevádzky aj remeselníci či vyzdobená Raňajkáreň Rozprávka so svojimi domácimi koláčmi. Najviac pozornosti si však v tento večer zaslúžia sviečky na Uličke remesiel a svetielka v ručne zdobených fľašiach, zavesené na drevených vešiakových konštrukciách.

„Košičania sa môžu po Uličke remesiel poprechádzať v príjemnej atmosfére, sadnúť si k teplému čaju alebo navštíviť dielne remeselníkov a objaviť tak kúsok histórie. Minulý rok bola ulička preplnená, posnažíme sa, aby to bolo tento rok o čosi pokojnejšie,“ vysvetľuje Jana Kopernická z neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry.

Podujatie Candle night na Uličke remesiel je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Kontakt:
Mgr. Jana Kopernická, projektová manažérka KRUK, n.o.
Tel.: 0903 675 627
Email: jana@kruk.sk
www.hrnciarska.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*