Svadobný pozdrav

Svadba je jednou z najkrajších udalostí v živote človeka. Nie je nič krajšie, ako keď sa dozvieme, že človek z nášho blízkeho či vzdialeného okolia sa rozhodol uzavrieť zväzok manželský s milovanou osobou. Jednoducho, pocit eufórie a zdieľaného šťastia.

pohľadnice So svadobným oznámením však prichádza i milá povinnosť, odpovedať budúcim mladomanželom. Vyjadriť radosť a želať im veľa, veľa lásky a všetko krásne na spoločnej ceste životom.

Dá sa to vyriešiť úplne jednoducho. Zájsť do obchodu a vybrať si z nepreberného množstva svadobných pozdravov. Ale potom sa môže stať, že to naše blahoželanie zapadne medzi ostatnými podobnými či dokonca rovnakými. A jeho výnimočnosť a dôležitosť sa týmto potichu vytratí.

Navrhujeme teda trochu ťažší, ale o to krajší a jedinečnejší variant. Najprv poprosme múzu, aby nám pomohla predstaviť si budúcu gratuláciu. Ak už máme ideu, vyberieme sa do obchodu a nakupujeme. Rôzne farebné papiere, hladké alebo s motívom srdiečok, glitre, najlepšie v červenej, ružovej, poprípade zlatej, či striebornej farbe.

Farebné papiere vo veľkosti A4 si preložíme na polovicu, ktorú prestrihneme. Tieto dve polovice taktiež preložíme na polovicu, čím dostaneme formát pozdravu, aký nájdeme aj v obchodoch. Na prednú stranu si nalepíme srdiečka všakovakých tvarov, ktoré vystrihneme z tvrdého papiera tak, aby farby vytvárali kontrast. Dozdobíme ich podľa fantázie, odporúčame lepidlo s glitrami. Lepidielko nám krásne zaschne a spriesvitnie, takže na pohľadnici ostanú len žiarivé glitre.

Na vnútornú stranu si prilepíme kartičku z tvrdého papiera, ktorá má menší formát ako celá pohľadnica. Na kartičku si vopred vytlačíme text s blahoželaním. Ak máme pekný a čitateľný rukopis, môžeme ju vypísať i perom. Pozdravy by sme mali ešte cez noc, prípadne i dlhšie, zaťažiť kopou časopisov alebo kníh, pretože lepidlo spôsobuje, že sa tvrdý papier jemne vykrúca.

Vlastnoručne vyrobený svadobný pozdrav je pripravený na cestu – necestu slovenskou poštou. A môžete si byť istí, že váš originálny kreatívny prístup poteší a na tvárach mladomanželov vyčarí úsmev.

Foto: Lucik

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*