Svadobný dar

Hej, Pavlinko, čuješ, no poď si odpratať toto džadovstvo, čo sme ti priniesli,“ bolo podchvíľou počuť a Pavlinka nestačila odnášať velikánske balíky plné drevených stružlín a v nich čajové, likérové a iné súpravy. Pochopiteľne, čím mali širší zlatý okraj, tým bolo lepšie.

Takto opisuje svadobné dary Milka Zimková vo svojej poviedke Vstupenka do neba. Mnohí si to aj takto isto pamätáte. Nuž, dnes sa svadobní hostia s darom pre novomanželov až tak trápiť nemusia. Zväčša sú dopredu informovaní, že do novej rodiny treba novú kuchynskú linku, plastové okná či plávajúcu podlahu, a teda mladomanželia by radi prijali radšej príspevok na tieto praktické nevyhnutnosti ako krištáľové zbytočnosti. Iná doba, iný mrav. Ale skutočne stačí iba vložiť bankovky do obálky?

Minimálne by bolo vhodné peniažky ukryť do slávnostného blahoželania. Dokonca sa už vyrábajú aj špeciálne pohľadnice, do ktorých sa papieriky založia. Oslavuj.sk odporúča spojiť finančný dar s niečím duchovnejším – ručne maľovanou mandalou.

Mandala je harmonické spojenie geometrických obrazcov, spojenie vyšších vonkajších síl s vnútornými silami človeka. Tento krásny obrazec je starý ako ľudstvo samo a vyskytuje sa v rôznych náboženstvách. Má očisťujúci, posilňujúci a harmonizujúci charakter. Človek, ktorý manadalu maľuje, do nej kóduje pozitívne vibrácie. Takto môžeme mladomanželom namaľovať mandalu plnú lásky a porozumenia. Môžeme im počas jej tvorby priať, nech majú šťastnú a zdravú rozrastajúcu sa rodinu. Mandala je symbolický dar, ktorý hovorí bez slov.

mandala maľovaná na skle zlupovacími farbami.

mandala II.

Mandala maľovaná klasickými farbami na sklo.

mandala I.

Samozrejme, že tento spirituálny obrázok môžete darovať hocikomu pri akejkoľvek príležitosti. Fotopostup nájdete v kreatívnych dielňach - http://www.oslavuj.sk/mandala/1630.

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*