Svadobné pierka

Kedysi nesmel vo svadobnom pierku chýbať zelený krušpán, na východe známy ako budzbanek. Aktuálne sa však pierka vyrábajú aj bez neho. Hlavne v prípade, ak máte radi handmade veci a túto drobnosť pre svadobného hosťa si chcete nachystať sami.

Stačí zobrať saténovú stužku a jemnú čipku, obe smotanovej farby, a červené srdiečko z galantérie. Stužku uviažeme na mašličku, čipku len prehneme na polovicu a všetky textílie k sebe prišijeme jemným stehom. Môžeme použiť aj lepiacu pištoľ a na zadnú stranu pripevníme zatvárací špendlík. Romantické a tak trochu vintage handmade pierko vyjde na približne 50 centov. Ak nakúpite vo veľkoskladoch, cenu znížite na menej ako polovicu.

Foto: Lusi

Tip: Svadobné pierka môžete ozdobiť aj malinkými gombíkmi, špagátikom, umelým kvietkom či inou dekoráciou. Obľúbené sú makety fúzikov pre pánov a narúžovaných pier pre dámy.

Prečítajte si aj:

Páči sa 9 ľuďom.


12 komentárov k článku Svadobné pierka

 1. Katka

  Dobrý deň, prosím, robíte takéto svadobné pierka na zakázku? Presne takéto by som chcela, v počte cca 50-60 kusov. Ďakujem :)

 2. Dominika

  Dobrý deň. Prosím Vás, kde sa daju kúpiť také nádherne srdiečka? Nikde som nenašla :( ďakujem! :)

 3. Mária

  Dobrý večer,

  chcem sa Vás opýtať aký je rozmer srdiečka? Ďakujem pekne :)

 4. zuzka

  Dobry den, chcem sa spytat kolko mm mali stuha a krajka? Popripade, kde ste kupili material? Dakujem :)

  • Lusi

   Milá Zuzka, celé pierko, už uviazané má dĺžku cca 13 cm. Hrúbka stuhy je cca 14 mm. Pierko si vyrobíte podľa chuti, kratšie, dlhšie, ako sa páči. Materiál som kúpila v košickej galantérii, ale asi viac sa oplatí vo veľkosklade či cez e-shopy. :)

 5. jana

  Dobrý deň. mala by som záujem o tieto pierečka na svadbu.

 6. Ivana

  Vyrába niekto takéto pierka?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*