Šumienková torta

“Torta taká dobrá, že zo slávnostného menu vyšumí ako prvá.”

Potrebujeme:

Na cesto: 2 bielky, 100 g cukru, 2 žĺtky, 50 ml oleja, 50 ml vlažnej vody, 100 g polohrubej múky, 1 zarovnanú KL Kypriaceho prášku do pečiva Dr.Oetker.

Na náplň: 250 g polotučného tvarohu, 30 g práškového cukru, 1 balíček Smeta-fixu Dr.Oetker, 200 g kyslej smotany, 3 ks kivi.

Na ozdobenie: 1 balíček Zlatého klasu Dr.Oetker, 400 ml vody, 100 g cukru, 1 balíček Šumienky s príchuťou tropik Dr.Oetker, 200 ml smotany na šľahanie, 1 balíček Smeta-fixu Dr.Oetker.

Postup:

1. Na prípravu cesta v mise vyšľaháme bielky s cukrom elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni dotuha. Postupne na najnižšom stupni zašľaháme žĺtky, olej, vodu a múku zmiešanú s kypriacim práškom. Cesto nanesieme do vymastenej a múkou vysypanej formy. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Plynová rúra: stupeň 3
Doba pečenia: asi 25 minút

2. Korpus vo forme necháme vychladnúť.

3. Na prípravu náplne vymiešame v mise metličkou tvaroh s cukrom, Smeta-fixom a smotanou dohladka. Nanesieme na korpus a odložíme do chladničky.

4. Na ozdobenie pripravíme vo väčšom kastróliku Zlatý klas podľa návodu na obale, ale s 400 ml vody a 100 g cukru. Odstavíme a ihneď opatrne vmiešame šumienku. Hrniec so želé vložíme do vodného kúpeľa a za občasného miešania necháme vychladnúť.

5. Ovocie nakrájame na plátky a rozložíme na náplň. Zalejeme vlažným želé a odložíme asi na 1 hodinu do chladničky tuhnúť.

6. Smotanu vyšľaháme so Smeta-fixom na najvyššom stupni dotuha. Šľahačkou naplníme cukrárske vrecko a tortu ozdobíme.

TIP: Pri príprave želé môžeme použiť akúkoľvek inú príchuť Šumienky Dr.Oetker. Čo poviete na malinovú šumienkovú tortu s lesným ovocím? ;)

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*