Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXI. diel

Rýchlovka s chuťou mora. Čo to len môže byť? Žeby sladká spomienka na leto? Odpoveď sa skrýva v ľahkých cestovinách s morskými príšerkami. Ideálne, ak sa u vás zjaví nečakaná návšteva. :)

Špagety s morskými príšerkami

Potrebujeme:

Špagety, mrkvu, mrazenú zmes morských plodov, kukuricu, hrášok, olivový olej, soľ, 1 – 2 strúčiky cesnaku, pár kvapiek citrónovej  šťavy.

Postup:

Špagety uvaríme v slanej vode s pár kvapkami olivového oleja podľa návodu. Necháme odkvapkať. Mrkvu ošúpeme a nakrájame na pozdĺžne kolieska. Na panvici rozohrejeme olivový olej, vložíme mrkvu a pár minút zakryté jemne osmažíme, aby mrkva trochu zmäkla. Nemá byť úplne uvarená, má byť pripravená jemne dochrumkava. Potom pridáme predom rozmrazenú zeleninu a morské plody a opäť spolu kratučko dusíme. Môžeme pridať pretlačený cesnak a zakvapkať citrónovou šťavou. Len čo sa spolu chute navzájom premiešajú, odstavíme zo sporáka a zmiešame so špagetami. Ihneď podávame.

Kathuhskin tip:

„Tieto rýchle chutné cestoviny sú ideálne na ľahký obed, keď vás nečakane prekvapil hlad a kamarátka na návšteve súčasne. Podľa vlastného gusta ich môžete skúsiť dochutiť bylinkami, zázvorou šťavou alebo sójovou omáčkou. Najideálnejšie odporúčam použiť suroviny čerstvé. Na prípravu som použila červené špagety ochutené červeným vínom, ktoré tanier farebne oživili.“

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*