Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXXVI. diel

Do tohto upršaného počasia nám Kathushka vybrala na zahriatie neobyčajne chutnú a jemne pikantnú šošovicovo-paradajkovú polievočku s výraznou korenistou arómou. Inšpirovala sa pritom receptom, ktorý varieva naša redaktorka Lucik.

Šošovicovo-paradajková polievka

Potrebujeme:

1 väčšiu cibuľu, 2 mrkvy, 1 zelenú papriku, kúsok zeleru a kúsok vňate, 1 šálku červenej šošovice, 1 PL rasce, 1 PL koriandru, 2 strúčiky cesnaku, 3 paradajky, 1 paradajkové pyré, 1 l zeleninového vývaru, 1 cm zázvoru, 1 malú čili papričku, 1/2 PL kurkumy, olivový olej.

Postup:

Rascu a koriander nadrobno roztlačíme v mažiari, paradajkám narežeme kožu, na minútu ich sparíme vriacou vodou a ošúpeme. Na rozohriatom oleji popražíme koriander, rascu a kurkumu, po chvíli pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu, zeler a papriku.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Po pár minútach pridáme pretlačený cesnak, nadrobno nakrájaný zázvor a čili prapričku, mrkvu nakrájanú na kocky a prepláchnutú šošovicu. Chvíľu popražíme. Zalejeme zeleninovýcm vývarom, pridáme pokrajané paradajky a paradajkové pyré (celé alebo podľa potreby) a zelerovú vňať. Varíme cca. 30 minút, kým mrkva a šošovica nezmäknú.

Kathushkin tip:

„Červenú šošovicu môžete nahradiť aj francúzskou zelenou, tak ako v recepte na obrázku.“

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*