Slaný koláč s hubami

Zapršalo? Ide sa na huby. A potom do kuchyne vymiesiť cesto na slaný koláč. Hubový. So šunkou a hruškou! Lebo jeseň. ;)

Potrebujeme:

Na cesto: 150 g zemiakov, 80 ml mlieka, 30 g masla alebo margarínu, 230 g hladkej múky, 1 balíček sušeného Droždia Dr.Oetker, 1 zarovnanú KL soli, 50 g šunky nakrájanej na kocky

Na náplň: 1 malú cibuľu, 130 g šampiňónov, 1 malú zrelú hruška, 1 PL oleja, 125 g syra (typu Lučina), 1 vrchovatá KL Gustinu jemného kukuričného škrobu Dr.Oetker, 50 g šunky nakrájanej na kocky, ½ KL soli, ½ KL čerstvo namletého čierneho korenia, 100 g plesňového syra (typu Niva)

Príprava:

1. Na prípravu cesta olúpeme zemiaky, uvaríme a ihneď roztlačíme alebo prelisujeme pomocou lisu na zemiaky. Necháme krátko vychladnúť. V kastróliku zohrejeme mlieko a necháme v ňom rozpustiť maslo alebo margarín.

2. V mise zmiešame múku, droždie, soľ, pridáme zemiaky, mlieko s tukom a všetko ručne spracujeme na hladké cesto. Krátko zapracujeme kocky šunky. Cesto zakryjeme a necháme na teplom mieste kysnúť tak dlho, kým sa viditeľne nezväčší jeho objem.

3. Na prípravu náplne olúpeme cibuľu, očistíme a nakrájame šampiňóny, hrušku olúpeme a nakrájame na kocky. Na panvici rozohrejeme olej a opražíme cibuľku do sklovita. Pridáme šampiňóny, hrušku a podusíme asi 5 minút. Primiešame syr, škrob, šunku, osolíme, okoreníme a necháme vychladnúť.

4. Plesňový syr nakrájame na kocky.

5. Cesto na zľahka pomúčenej pracovnej ploche ešte raz krátko premiesime a vyvaľkáme obdĺžnik (asi 35 x 30 cm). Náplň rovnomerne rozotrieme, pričom na hornom okraji necháme asi 1 cm voľný. Na náplň rozložíme kocky plesňového syra. Cesto zvinieme z dlhšej strany a vložíme do vymastenej a strúhankou vysypanej formy na veniec (Ø 26 cm), konce zľahka stlačíme. Zakryjeme a necháme kysnúť, kým veniec viditeľne nezväčší svoj objem. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 200 °C
Teplovzdušná rúra: 180 °C
Plynová rúra: stupeň 4

Doba pečenia: asi 35 minút

6. Veniec necháme stáť vo forme 10 minút, vyklopíme. Podávame najlepšie teplý.

Tip: Ku slanému koláču sa vždy hodí ľahký šalát s citrónovo-olivovou zálievkou.

Prečítajte si aj:

Páči sa 2 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*