Silvester doma

Milí priatelia, už o pár dní sa budeme so spomienkami lúčiť so starým rokom a s nadšením a nádejou vítať ten nový, ktorý ako vždy dúfame, isto dopadne lepšie ako predchádzajúci. Privítame ho s odhodlaním v srdci, hŕbou plánov v myšlienkach a ako inak – s viac či menej ťažko splniteľnými predsavzatiami. A ak tiež patríte medzi tých, ktorí v našej ankete na otázku “Kde budete tráviť Silvestra?” zaškrtli odpoveď  ”S partičkou na byte”, tak by nasledujúce tipy mohli poslúžiť aj vám..

Ako správni hostitelia musíte myslieť a dôkladne naplánovať dve základné línie – chuťovky na večer a výzdobu.

V závislosti od toho, kedy sa vaša silvestrovská párty začne, je potrebné prispôsobiť jedlo. Ak sa partička schádza už okolo poludnia, netreba zabudnúť aj na klasický obed, aby ste do večera nepomreli od hladu. Ak však hostia začnú prichádzať až v podvečerných hodinách, vystačíte si s rôznymi jednohubkami, mňamkami a zobkami. Využite rôzne klasické recepty (chlebíčky hrajú už po desaťročia prím) alebo sa nebojte si aj trošku zakulinárčiť. Mnoho skvelých i netradičných receptov nájdete v našej redakčnej kuchyni – odporúčame napríklad talianske alebo balkánske dobroty.

Vynikajúcu službu vám urobia paradajky s mozzarellou pokvapkané olivovým olejom a balzamikovým octom (pokvapkajte ich až tesne pred podávaním), rôzne tipy šalátov s domácim celozrnným chlebíkom, syrovo-olivový tanier, sushi, studený cestovinový šalát a ďalšie. Na pitie okrem klasického šampanského a rôzneho alkoholu podľa chuti pozvaných, (nezabudnite si to dopredu zistiť), na stole nesmie chýbať ani rôznorodá škála nealkoholických nápojov a prípadne ponuka miešaných nápojov.

Vyzdobiť si nezabudnite predovšetkým miestnosti, kde sa budú hostia aktívne zdržiavať – obývačku a kuchyňu. Ak sa vám podarí nejako okrášliť aj ďalšie miestnosti – vchodovú halu, priestory toalety – máte to vyhrané! Na výzdobu použite balóniky, konfety, sviečky, svetelné reťaze, farebné obrúsky, girlandy, papierové klobúčiky pre oslávencov, rôzne stužky a krepový papier.

A myslite na to najdôležitejšie – prskavky a ohňostroj o polnoci!

Tip: Každú párty zaručene rozprúdia zábavné hry. Tie správne nájdete v našej rubrike – Hry, program, zábava.

Foto: Kathushka

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*