Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXXII. diel

Ľahký obed či večera zo sezónnej zeleniny chutí najlepšie z vlastnej záhradky. Pokiaľ žiadnu nevlastníte, šup-šup na trhy. Vychutnajte si čerstvosť, ktorú prináša leto! :)

“Rizoto” zo sezónnej zeleniny

Potrebujeme:

Pšeno, sezónnu zeleninu (mrkva, hrášok, biela redkvička, paprika, cibuľka), rôzne šalátové listy (endívia, polníček), čerstvú bazalku, klíčky, extra panenský olivový olej, 2 strúčiky cesnaku, soľ, vetvičku majoránu na ozdobu.

Postup:

Pšeno uvaríme podľa návodu v posolenej vode (pozri kulinárium 33).

Na olivovom oleji krátko opražíme pretlačený cesnak a pridáme na tenké plátky nakrájanú koreňovú zeleninu, hrášok a papriku. Zopár minút za občasného miešania popražíme pod pokrievkou, potom pridáme uvarené pšeno a premiešame. Na záver odstavíme zo sporáka, pridáme bazalku a pod pokrievkou necháme premiešať chute a vône.

Zatiaľ si na tanieri naservírujeme umyté šalátové listy, pridáme uvarené “rizoto”, čerstvé klíčky, na vrch posypeme nakrájanou cibuľkou alebo čerstvými vňaťami a preložíme vetvičkou majoránu.”

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin tip:

“Najkrajšie čaro tohto receptu je v tom, že väčšinu týchto surovín si viete dopestovať aj sami na vašej záhradke alebo na balkóne v črepníkoch. Toto jedlo zasýti, nezaťaží a príprava je skutočne bleskurýchla.”

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*