Sekt vyrobený pre lásku

Nový ružový sekt z limitovanej edície Pauline Hubert poteší každého znalca sektov

Kvalitný sekt je pridanou hodnotou akejkoľvek oslavy. Spoločnosť Hubert J.E., slovenský producent šumivých vín s takmer 190-ročnou tradíciou, prináša na trh novinku. Po červenom suchom sekte rozširuje najvyšší rad sektov vyrábaných tradičnou metódou o Pauline Hubert rosé. Sekt nesie meno po manželke majiteľa Johanna E. Huberta, ktorá po ňom prebrala vedenie firmy a zaslúžila sa o jej rozvoj.

Jemná chuť malín a biskvitu

V novom ružovom sekte objavíte jemnosť i vášeň. Jeho základom sú dôkladne vyberané najkvalitnejšie bobule Frankovky modrej, dopestované vo viniciach na vrchoch Malých Karpát. Pauline Hubert rosé je vyrábaná klasickou metódou, ktorou vzniká aj preslávené šumivé víno z oblasti Champagne. Výsledkom 12-mesačného kvasenia vo fľaši a starostlivým striasaním a otáčaním, je zrodenie ľahkého sektu s lahodnou krémovou chuťou, s arómou biskvitových tónov. Touto metódou výroby vzniká len limitovaný počet fliaš, čo dodáva Pauline Hubert rosé na exkluzivite.
Už na prvý dúšok vás Pauline Hubert rosé upúta harmonickou chuťou, v ktorej sa spája jemná chuť malín a biskvitu. V ľahkej ovocnej vôni zacítite lesné jahody a čerstvé maliny. Nápoj si najlepšie vychutnáte vychladený na 6 – 8°C, v kombinácii s grilovanou zeleninou alebo pstruhom, či kuracím mäsom na bielom víne.

Výnimočná žena – výnimočný sekt

Čím bola Pauline Hubert výnimočná? Podľa legendy bola zdravotnou sestrou, ktorá sa starala o zraneného napoleonskeho vojaka, Johanna Huberta. Johann bol pôvodom zo Champagne a dokonale rozumel umeniu výroby šumivých vín. Oženil sa s Pauline a v Prešporku založil prvú výrobňu sektov, ktorá fungovala mimo územia Francúzska.
Skutočne, prešporské šumivé vína boli prvými, ktoré boli vyrábané podľa originálneho francúzskeho receptu mimo územia Francúzska. Avšak Johann zomrel veľmi mladý, preto sa Pauline postavila na čelo firmy a postarala sa o jej rozvoj a šírenie dobrého mena kvalitných sektov nielen v Uhorsku, ale aj v zahraničí. Rad šumivých vín, pomenovaný po tejto silnej a oddanej žene, je rovnako výnimočný ako ona.

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


1 komentár k článku Sekt vyrobený pre lásku

  1. LiZa

    Ďakujem za tip, práve som rozmýšľala čo ešte pridať k darčeku pre priateľku k okrúhlym narodeninám :) isto k tomuto ružovému lákadlu rozpoviem aj životný príbeh pani Paulíny :) a teším sa ako si aj my nevšedne vylepšíme grilovačku s lahodnou chuťou tohto sektu :) :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*