SCI-FI intergalactic párty

Jedna z najkreatívnejších osláv, čo sa výberu kostýmov týka. Konkurovať jej môže už len azda samotný maškarný bál!

Názov a myšlienka

Táto párty skrsla v mojej hlave po absolvovaní tých tradičnejších tematických (oldies, hippies, ejtís…), keď som zatúžila po niečom skutočne extrémnom. Ale pritom dostupnom pre mojich hostí. SCI-FI sa dá vnímať v rovine komiksov a sci-fi filmov, ktoré môžete veľmi dobre okopírovať. Slovíčko INTERGALAKTIC prináša alternatívnejší rozmer – kostým si skrátka môžete sami vymyslieť a jediným ohraničením bude, aby „fungoval“ vo vesmírnom svete. A tak k nám do panelového bytu z roku 1983 zavítali z rôznych kútov univerza a budúcnosti Slečna Sturdust, Pán Dúha, Vesmírny mechanik, Princezná Leia a Prívrženec hnutia „Zoltan“. Otvorila im celozelená Ufónka, ktorej asistovala psia Hybridka.

Cieľová skupina

Vesmírna oslava sa bude páčiť rovnako deťom, ako aj ich starším súrodencom či duchom večne mladým rodičom. Hlavnú úlohu hrá kostým, takže ľudkovia, ktorí sa neradi štylizujú, si možno neprídu na svoje. Aj keď jedného takého osobne poznám a v záplave ostatných okostýmovaných hostí je vždy nepriehľadnuteľný originál. Pre tieto prípady mám len jeden tip – kompromis. Aj malý doplnok – šatka, klobúk, kravata urobí svoje.

Čo na seba

Nuž to záleží na vašej novej osobnosti. Ufónka sa ohákne dozelena, Slečna Sturdust (hviezdny prach – pozn. red.) dostrieborna, Pán Dúha bude minimálne šesťfarebný, Vesmírny mechanik si zaobstará montérkovú kombinézu a Princezná Leia z Hviezdnych vojen by mala byť poriadne sexy, ale nech má aspoň na hlave z vrkočov urobené koláče. Náš Prívrženec hnutia „Zoltan“ sa navliekol do bielej kombinézy a nechal sa obmotať veľkým súvislým pásom bublinkovej fólie. Mal to vyhrané, všetky mimozemšťanky sa na neho vrhali, aby ho mohli popukať :) . Zapojte do hry všetky živé bytosti v priestore – aj psov a mačky, morské prasiatka a vtáčiky… samozrejme, len ak majú podobný vkus ako vy. Mašle, sponky, tričká sú O.K., len kým domáci miláčik neprotestuje. Žiadne týranie zvierat. Spoločnosť je na to citlivá.
Máte skutočne obrovské množstvo možností, ako sa zamaskovať. A nemusíte si vybrať len podobu extrémnych zrúd či jednookých príšer. Takí Muži v čiernom vyzerajú nanajvýš elegantne a pritom právom patria na SCI-FI INTERGALACTIC PARTY.

Ešte jeden malý tip: skvelý účes si vykúzlite, ak si čerstvo umyté vlasy poctivo pošúchate balónikom.

Výzdoba

Je to tak miernulinko neekologické, ale na sci-fi intergalaktic party nesmie chýbať tona alobalu. Zo stropu nech visia alobalové gule, poháre a misky nech sú obalené v alobale, na hlavách hostí nech sedia alobalové čiapočky a tykadlá z alobalu a vôbec všetko, čo sa v domácnosti dá (sošky, vázy, knihy…) obaľte do tej vesmírnej hmoty alobalovej.

Alobal je kamarát aj s disko guľou, lebo priťahuje všetko strieborné a biele ako balóny a papierové obrúsky. Ak medzi to seknete nejaký čierny kúsok, len tým zvýšite ten pravý alobalový lesk :) . (Prírode uštedríte menší úder, ak na výrobu gulí použijete buď malé loptičky, alebo skrčený papier, ktorý obalíte alobalom.)

Recepty

Jedlo na takejto žúrke by malo byť minimalistické a divotvorné. Skúste podávať vitamínových marťankov a šumáky na pitie. Úplne jednoduché lacné a efektné budú kanapky (jednohubky) z bieleho rožka, na ktoré cvrknete buď kečup, alebo horčicu, či bazalkové pesto… Podávajte výhradne na strieborných podnosoch, ktoré ak nemáte, ľahko sami vyrobíte. Ako? Obmotaním toľkokrát spomenutého alobalu. Vrcholom večera budú však jednooké chlebíčky – niet bytosti, ktorá si ich nezaľúbi!

http://www.oslavuj.sk/sci-fi-intergalactic-party/389

Hudba

Každá akcia si žiada špeciálny hudobný playlist. Ten mimozemský bude tvoriť hlavne hudba zo SCI-FI filmov. Za top 5 pesničiek, môžeme ich pokojne nazvať aj intergalaktickými hymnami, považujem Star Wars and Revenge of the Sith (John Williams), Spaceman (Babylon ZOO), Intergalactic (Beastie Boys), Flash (Queen)Around the World (Daft Punk).

Určite si zožeňte aspoň jeden soundtrack zo šiestich epizód kultového veľkofilmu Hviezdne vojny. Nemusíte byť jeho prívržencom, aby ste ocenili hudobnú zložku a atmosféru, ktorú na vašej párty vyčarí.

Inožánrovo sa bude hodiť aj taká diskografia od The Chemical Brothers a Undreworld. Viacej do skoku zahrá Jamiroquai.

Tip: opäť platí, že film v pozadí môže byť celkom dobrou kulisou. Výber je viac ako bohatý, z klasiky Flash Gordon, z noviniek HellboyPlanéta Opíc, stará či nová verzia mi, priznám sa, poriadne naháňa husiu kožu. Ale možno práve o to Vám pôjde, že?

Hry

Jednou z milých detských hier je individuálna hra, pri ktorej sa snažíte vystreľovaním guličky nazbierať čo najviac bodov. Je to domáca obdoba veľkých automatových hier a vyrába sa, napríklad, aj vo vesmírnom prevedení. Aj starších členov oslavy súťaživosť neobíde, a tak sa dá celkom ľahko zorganizovať turnaj.

Dobrou zábavkou môže byť aj domácka verzia človečka. Tá, ktorá má namiesto panáčikov poháriky. Dajú sa naplniť žabím slizom (pepermintovým likérom / pre dospelých) a hra sa tak rýchlejšie vypeckuje.

Do tretice na SCI-FI párty odporúčam zahrať si Čierneho Petra. Najlepšie s nejakým nadpozemským trestíkom pre porazeného. Napríklad, ukáž tretie oko, či zmeň sa na opicu. V pohode, nie?

Foto: http://www.ihracky.sk/18514-hra-vesmir.sk.html

PS PS:

Hostitelia môžu svojich mimozemských návštevníkov pri odchode na ich domovské planéty obdarovať niečím na pamiatku. Automaticky si hostia môžu domov zobrať svoje alobalové čiapočky a tykadielka. Alebo môžete z nášho obľúbeného alobalu vyrobiť niečo naviac, napríklad malých alian-ov. Nuž a najjednoduchšie bude zájsť do hračkárstiev, či kliknúť na online obchody, kde nájdete kopec malých tematických drobností – napríklad mimozemské hlavy, ktorým po zatlačení z očí vychádzajú červy. Chutnééé :D .

Foto: http://www.radomix.com/polozky.aspx?id=606

Foto: Oslavuj.sk, www.scx.hu

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*