Rýchly nápad – držiaky na menovky

držiaky na menovky Menovky sú častým nevyhnutným doplnkom spoločenskej udalosti. Vďaka nim nevznikne pri príchode hostí zmätok, pretože každý sa zorientuje podľa svojho mena na kartičke. Menovky však musia byť uložené viditeľne na jednotlivých miestach pri stole. Usadenie tak prebehne spontánne a prirodzene. Kartičky s menami sú teda praktickým, ale aj estetický detailom. O tom, ako si ich vyrobiť, si povieme nabudúce. Teraz by sme vašu pozornosť radi zamerali na handmade držiaky, do ktorých karty zasuniete.

Sami si držiaky vyrobíte z rôznych materiálov. Napríklad z fima alebo samoschnúcej hmoty. Držiaky na obrázkoch vznikli práve zo zbytkov fima. Vytvarovali sme z hmoty štvorčeky a urobili do nich šikmý zárez, aby sa dala menovka do držiaka zasunúť. Celý proces trval aj s vypaľovaním fima v rúre do hodiny. Pritom veľkosť, tvar a celkový dizajn si zvolí každý tvorca podľa seba.

držiaky s menovkami Tip: Veľmi pekne budú na vianočnom stole vyzerať držiaky v tvare zlatej hviezdy. Stačí si zadovážiť bielu samoschnúcu hmotu, vykrajovaciu formičku v tvare hviezdy a zlatú farbu (odporúčame akrylovú). Z hmoty si vyvaľkáme plát hrubý asi 2 cm a postupne z neho povykrajujeme hviezdy. Nesmieme zabudnúť na šikmý zárez na vrchu každej z nich. Hviezdičky necháme schnúť niekoľko dní, až kým nie sú celkom tvrdé a nakoniec ich namaľujeme na zlato. Potom už len nastriháme papier či tenší kartón na malé kartičky, napíšeme mená rodinných príslušníkov a hostí a originálne držiaky na menovky aj s menovkami nás môžu sprevádzať celými sviatkami.

Foto: Ivan Kostitras – Oslavuj.sk

Páči sa 7 ľuďom.


1 komentár k článku Rýchly nápad – držiaky na menovky

  1. lily

    Tak toto je malickost,s oobroovskyym efektom,dakujem za napad :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*