Rýchly nápad – kvetinka pre milovaných

kvietok Milí priatelia, radi by ste prekvapili svoju milovanú mamku, manžela, priateľku či deťúrence nejakou milou a malou pozornosťou, ktorá by pretrvala dlhé týždne a mesiace? A navyše do nej chcete vložiť svoju vlastnú invenciu, čas a „naozaj“ pre zmenu priložiť ruku k dielu? Alebo len chcete milovaných prekvapiť a tentokrát sa vám z vášho osobného rozpočtu či vreckového už skutočne nič nezvýšilo? Nezúfajte! V jednoduchosti je predsa krása.  A najlepšie na tom je, že výrobu zvládnu aj malé detičky. :)

Na prípravu jednoduchej „trvácnej“ kvetinky potrebujeme špajle (na stonku), farebné papiere (na lupene a lístky), kvalitné lepidlo (odporúčam klasický Herkules), akrylové farby, štetec a nožnice.

Zelenou akrylovou farbou si natrieme špajle, ktoré necháme zaschnúť. Zatiaľ, kým nám stonky schnú, z farebného papiera (červený, oranžový, modrý, ružový, …) si vystrihneme hlavičku kvietka. Odporúčam si papier preložiť, aby sme nastrihali viacero rovnakých kvietkov, pretože tie potom budeme lepiť dokopy (ich okraje by mali na seba doliehať). Potom si na vystrihnuté hlavičky namaľujeme žltou akrylovou farbou lôžko kvietka (môžeme použiť aj fixky, pastelky alebo farbičky). Jednu hlavičku potrieme jemnou vrstvou lepidla, do stredu priložíme do lepidla namočený konček stonky (špajle) a z vrchu priložíme druhú hlavičku kvietka (ako sendvič). Všetko spolu stisneme, prípadne zaťažíme a necháme uschnúť.

kvietok 2 Rovnako postupujeme aj pri lístkoch. Tým ale nezabudnite nechať aj stopku, aby ste o ňu mohli pripojiť list k stonke. Na záver poodlamujeme stonky podľa požadovanej dĺžky kvietkov.

Kytičku môžete odovzdať v ozdobenom pohári či v stužkou previazanej kytičke. Alebo ju môžete nadekorovať na stôl vo vami vlastnoručne pripravenej vázičke (servítkovou technikou) ako je to na obrázku. Viac info na: http://www.oslavuj.sk/decoupage-alias-servitkova-technika/1672

Foto: Kathushka

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*