Rybacia nátierka

Milí čitatelia, ako každý štvrtok aj dnes určite očakávate ďalší diel z kulinária. Kathushka je však odcestovaná na dovolenke, preto všetkých pozdravuje a posiela avízo na budúci týždeň. Môžete sa tešiť na netradičné plnené artičoky.

A tak dnes svoju kolegyňu z redakcie zastúpim ja. V tomto predveľkonočnom pôstnom období vám ponúkam recept na chutnú, jednoduchú a cenovo dostupnú klasiku – rybaciu nátierku. Je vhodná na raňajky (cez víkend), olovrant, večeru či desiatu pre deti. (Jabĺčko im osvieži dych.) Ocenia ju však aj priatelia, ktorých pozvete na pohárik.

Potrebujeme:

250 g masla, 1 – 2 konzervy sardiniek v oleji, 1 menšiu cibuľu, 2 vajíčka uvarené na tvrdo, soľ, čierne mleté korenie, ocot.

Postup:

Cibuľu očistíme, na jemno nakrájame, osolíme, pooctujeme a necháme odstáť. Sardinky zbavíme chrbtíc a šupiniek, popučíme vidličkou a dobre vymiešame so zmäknutým maslom. Pridáme vyžmýkanú cibuľku, vajíčka nakrájané na drobno a dôkladne premiešame. Nakoniec dochutíme soľou a čiernym mletým korením.
Krajce čerstvého chleba natrieme rybacou nátierkou a ozdobíme čerstvou alebo sterilizovanou zeleninou.
Veľmi chutné sú aj jednohubky či kanapky z rožkov, ktoré vylepšíme kúskom syra, zaváranou kapiou či uhorkou, prípadne olivami a pažítkou.

Zdravý tip:

Skúste vyskúšať aj odľahčenú verziu, na ktorú použijete rastlinné maslo, sardinky vo vlastnej šťave a celozrnný chlieb. Ak sardinky nahradíte tuniakom, nátierka získa jemnejšiu chuť.

PS PS: Rybacia nátierka vydrží v chladničke 3 – 4 dni.

Foto: Oslavuj.sk, Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*