Refresh +89 sa začína!

Vo štvrtok nás čaká významný štátny sviatok, Deň boja za slobodu a demokraciu. Posolstvo tohto pamätného dňa sa snaží zachytiť a znovu nastoliť niekoľkodňový multižánrový festival, ktorý môžete navštíviť už od zajtra v Košiciach.

Refresh spoločnosti sa začína už tento týždeň

(KOŠICE, 14. november)

Festival otvorených dialógov – REFRESH +89 sa začína už tento týždeň. Od 15. – 19. novembra vytvorí priestor pre rozvoj slobodného a otvoreného myslenia. Prostredníctvom koncertov, divadelných a filmových predstavení, ale aj vernisáží, diskusií a prednášok tak budú môcť Košičania, ale aj návštevníci z iných miest zažiť mentálny a kultúrny refresh spoločnosti.

Festival otvoríme v utorok, 15. novembra o 17.00 výstavou RE-PUBLIC SPACE na Železničnej stanici v Košiciach a následne budeme neformálne pokračovať o 18.00 v sále Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinovej ulici 1. Veríme, že otvorením odštartuje niekoľko dní zaujímavej kultúrnej produkcie, ale aj inovatívnosti spojením umeleckej a občiansko-spoločenskej línie programu,“ uviedol projektový manažér Anton Spišák.

Dramaturgia festivalu je naozaj pestrá a na svoje si prídu fanúšikovia hudby, divadla ale aj filmov či diskusií s osobnosťami udalostí Novembra, napríklad diskusiou s Fedorom Gálom v stredu, 16. 11. Okrem symbolicky spoplatnených akcíí, podstatnú časť programu tvoria aj diskusie, prednášky, či happeningy, ktoré sú bezplatné. „Radi by sme ľudí pozvali aj na druhý ročník sviečkového pochodu. Tento rok ho začneme pri Technickej univerzite a budeme pokračovať až k Dolnej bráne. Nemenej lákavé, ba priam naopak, sú aj divadelné hry: Posledná historická úloha mladej generácie, česká hra Havel píše Husákovi, alebo predstavenie PUT BACK od mladého režiséra Stana Bilého. Filmovú časť sme umiestnili do kina Biograf. Detailný program je k dispozícii vo vybraných podnikoch v centre mesta, ako aj na internetovej stránke www.refresh89.sk,“ približuje Anton Spišák.

V záujme vytvorenia širokého priestoru pre otvorený diálog, festival Refresh +89 využíva viacero priestorov v centre mesta. „Napríklad koncert kapiel Xeno & Oaklander s českou dvojicou Hugo & Zoe si budete môcť vychutnať na pôde scény Jorik a jedinečné spojenie domácich The Uniques s britskými hosťami We Have Band a maďarskými Volkova Sisters v budove Historickej radnice na Hlavnej ulici. Tešiť sa môžete aj na koncert elektornických Švédov Slagsmalsklubben v Tabačke,“ ukončuje Anton Spišák.

Sme viac než len festival

Program festivalu otvorených dialógov nájdete TU.
(Dokument sa otvára v novom okne, na prezeranie potrebujete  program na čítanie súborov pdf.)

Predpredaj celofestivalových vstupeniek, ktorých počet je obmedzený, prebiehaonline na webe www.refresh89.sk iba do utorka, 15. 11., v cene 17 EUR pre dospelých a 13 EUR za študentský lístok.

Počas oficiálneho otvorenia v stredu, 15. 11., o 18.00 dostanú priestor aj zástupcovia médií.

Projekt je podporený z finančných zdrojov Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, ERSTE Foundation, Embassy of the United States in Bratislava a Swedish Embassy in Vienna.

Info: www.refresh89.sk

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*