Recyklované črepníky

Dnes vám prinášame originálny tip na výzdobu, pri ktorom by nejeden environmentalista zajasal. Ukážeme vám spôsob, ako si sami jednoducho môžete z použitých PET fliaš pripraviť pestré črepníky na kvety alebo priesady, než ich vysadíte do záhrady.

recyklované črepníky, ktorá rozjasnia váš balkón

Nielen, že vám tento nápad ušetrí peňaženku, ale budete si tak môcť konečne vlastnoručne vyrobiť doplnok presne podľa vašich predstáv! Navyše začína balkónová sezóna, takže vyzdobiť si priestor na párty určite príde vhod.

recyklované črepníky ako stvorené pre priesady Čo na to potrebujeme:

Použité PET fľaše, servítky s motívom, nožnice, bielu akrylovú farbu, štetec a lepidlo na decoupage (alebo Herkules).

Postup v 3 jednoduchých krokoch:

  1. Z plastových fliaš zlepíme etikety a zrežeme vrchnú časť. Naspodok “nožičiek” urobíme nožnicami diery, aby odtiaľ rastlinky mohli prijímať vodu.
  2. Ďalej postupujeme technikou decoupage – vytvorené “kalichy” zvonku namaľujeme bielou akrylovou farbou, necháme zaschnúť a následne aplikujeme vrchnú vrstvu servítky s motívom pomocou lepidla.
  3. Všetko necháme poriadne zaschnúť a môžeme sadiť! :)

Čo nás čaká nabudúce?

O týždeň si ukážeme, ako si ďalším jednoduchým pomocníkom okrášlime a usporiadame domácu balkónovú záhradku. (Nasledujúcou fotkou len trošku napoviem.)

Čo nás čaká nabudúce? Odpoveď sa skrýva za listom...

Foto: Kathushka

Páči sa 9 ľuďom.


5 komentárov k článku Recyklované črepníky

  1. Eva

    Ozaj milučké a už aj viem, čo posadím a nalepím, potvrdzuje sa pravidlo “Dobrá rada, nad zlato”. Úprimne sa teším, z vašich nápadov…Ďakujem

  2. Hogo

    Nie som milovnik ani kvetov, ani crepnikov, ale tento napad sa mi fakt paci. Ako by povedal jeden fesak z reklamy: sanka dole Kathushka ;)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*