Bontón – lekcia 12.: Typy osláv II.

V rámci podrubriky Bontón sme si pre vás pripravili seriál o rôznych typoch osláv. V prvom diele ste sa mohli dozvedieť, aké rozdiely v etikete sú medzi pozvaním na šálku čaju či pohárik vína. Dnes sa pozrieme na trošku záhadnejšie výrazy.

Recepcia

Je oficiálne prijatie hostí spojené s pohostením. Zvyčajne je pripravená verejnými činiteľmi na oslavu významnej udalosti, ale môžu ju usporiadať aj súkromné osoby. Hostitelia vítajú hostí pri vchode, prípadne aj s kratším prejavom.

Recepcie sa konajú v rôznych časoch:

  • najbežnejšie predpoludním
  • po 17. hodine
  • dôležitejšie sú na poludnie
  • najvýznamnejšie sa konajú po 22. hodine a môžu nadväzovať na hostinu

K recepcii patrí písomná pozvánka, (pri súkromnej akcii aj odpoveď na ňu). Hostia prichádzajú v určený čas, no hlavný hosť až o 10 – 15 minút neskôr. Hostiteľ sa ho ujme a odvedie na aperitív.
Najmä z recepcie by nik nemal odísť skôr ako hlavný hosť.

Raut

Pokladá sa hlavne za príležitosť na získanie kontaktov na čo najviac ľudí. Pri bufetovom stole s jedlom a nápojmi sa každý obsluhuje sám. Nápoje však môže roznášať aj personál. Miest na sedenie býva málo. Na rautoch sa väčšinou konzumuje postojačky.

Párty

Večierok alebo žúr sú súhrnné názvy akýchkoľvek spoločenských akcií, ktoré sa môžu odohrávať od rána do rána. :) Teda v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu, záleží len na vašej fantázii.
Na párty vládne väčšia voľnosť čo sa týka občerstvenia, oblečenia aj vystupovania zúčastnených. Medzi najextravagantnejšie večierky patria tie tematické.

V treťom diele miniseriálu prinesime viac svetla do pojmov koktail či banket.

Zdroj: Bontón pre každého – Minimum slušného správania, Mladé letá
Foto: www.sxc.hu

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*