Kathushkine kulinárium – prázdninová inšpirácia 5.

Počas leta radi konzumujeme ľahké pokrmy, ktoré často nemajú práve slovenský pôvod. Talianska bruschetta vám na raňajky so sebou prinesie príjemný prímorský vánok a dovolenkovú chuť. Alebo si toto nenáročné jedlo radšej vychutnáte na terase pri vínku počas západu slnka?

Raňajková bruschetta

Obľúbené predjedlo si v takejto nenáročnej a rýchlej modifikácii viete pripraviť hneď behom piatich minút. Chlieb / rožky (odporúčam celozrnný) narežeme na asi 1,5 cm hrubé pláty a z jednej strany ich dáme opekať na panvičku s kvapkou olivového oleja. Po chvíli, keď začne pečivo z tejto strany chrumkavieť, ho otočíme, položíme naň plátky cesnaku, na to plátky paradajok a prekryjeme to plátkami mozzarelly. Zakryjeme pokrievkou, vypneme plyn a necháme 2 – 3 minútky dôjsť a rozpustiť vo vzniknutom teple. Potom odkryjeme, posypeme bylinkami, pokvapkáme balzamikom a ozdobíme čerstvou bazalkou.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin  tip:

Na záverečné dochucovanie používam Himalájsku soľ s provenskálskym korením, ktorá sa k tomuto jedlu výborne hodí. Tiež zvyknem medzi vrstvu cesnaku a paradajok vložiť aj zopár koliesok cibule. Vyskúšajte sami rôzne kombinácie.

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*