Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LIX. diel

Rýchle a nenáročné na prípravu, sladké a navyše zdravé bez lepku a pridaného cukru. Také sú pšenovo-kokosové guľky, podobajúce sa na známe “Raffaello”. Vytvorte si na Silvestra vlastnú verziu obľúbeného dezertu, ktorý poteší nielen detských hostí. My sme sa opäť Inšpirovali kuchárkou populárnej Hanky Zemanovej, vy ochutnajte nami upravený recept.

Prajeme veselého Silvestra a nech Nový rok oslávite v zdraví, šťastí a so svojimi blízkymi. :)

Pšenovo-kokosové guličky “Raffaello”

Potrebujeme:

200 g surového pšena, 3/4 l jablčného muštu alebo vody, štipku morskej soli, 100 g hrozienok, 100 g olúpaných, opražených a nahrubo nasekaných mandlí, 250 g strúhaného kokosu, 4 PL sušeného ovseného nápoja, cca. 5 – 8 PL javorového sirupu alebo medu (ochutnávame počas sladenia).

Postup:

Pšeno uvaríme so štipkou soli podľa receptu z kulinária č. 33. Keď pšeno uvaríme v jablčnom mušte, bude sladšie a sviežejšie. Konečná konzistencia pšena môže byť mierne kašovitá. Po vychladnutí doň vmiešame hrozienka, mandle, kokos, sušený nápoj a postupne pridávame sirup alebo med.

Rukami vytvoríme cesto, ochutnávame ho a podľa chuti a konzistencie prisladzujeme. Pokiaľ je cesto veľmi riedke, pridáme kokos. Z cesta tvoríme guličky, ktoré obalíme v kokose.

Kathushkin tip:

“V prípade rýchlej náhrady môžete namiesto jablčného muštu použiť aj jablkový džús. Pšeno po ňom zostane sladké, a tak cesto vo výslednej fáze ani nebude potrebné dosladzovať. Doprostred každej guličky môžete v duchu silvestrovskej nálady ukryť ešte jednu celú mandľu alebo višňu.” :)

UPOZORNENIE: Vzhľadom na to, že táto maškrta neobsahuje žiaden pridaný cukor (ako konzervant), jej doba trvanlivosti je pomerne dosť obmedzená. Vydržia maximálne 3 dni.

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*