Prejdite sa z detektívky do rozprávky, z románu do učebnice

Košice – V stredu 27. marca sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie s názvom Z detektívky do rozprávky, z románu do učebnice.

Program sa začne o 10:30 na Uličke remesiel. Návštevníci sa môžu tešiť na burzu kníh, taktiež si budú môcť vymeniť starú knihu za inú. Počas akcie sa uskutoční aj vyhodnotenie literárnej súťaže Šumenie, čítanie knihy Príbehy z uličky a o 13:00 a 15:00 zážitkové čítanie Knižnice pre mládež mesta Košice v Raňajkárni Rozprávka na Hrnčiarskej 17. V prípade nepriaznivého počasia sa burza aj výmena kníh uskutočnia v priestoroch U Pekára.
V dňoch od 26. 3 .2013 do 27. 3. 2013, v čase od 13:00 do 17:00, bude pri budove Historickej radnice vystavená čarovná skriňa, v ktorej si môžu Košičania vymeniť svoje staré knihy za iné.
Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry.

Podujatie Z detektívky do rozprávky, z románu do učebnice je súčasťou projektu realizovanéhoneziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Viac informácií: Mgr. Jana Kopernická, projektová manažérka KRUK, n.o.
Tel.: 0903 675 627, e-mail: jana@kruk.skm www.hrnciarska.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*