Portské, káva a súťaže

Obľubujete portské a počuli ste už o plantážnej káve? Kvalitné vína a voňavá káva nechýbajú skoro na žiadnej párty či večierku. Dnes vám prinášame dva zaujímavé tipy, ktoré sa týkajú práve spomínaných nápojov. Do tretice si môžete zasúťažiť o množstvo lákavých cien. Napríklad aj o kávovar!

Portské víno

Určite ste už na rôznych oslavách ochutnali portské víno. Niekde ho podávali ako chladený aperitív s plátkom citróna, inde ako sladké likérové víno ku zmrzline a ovociu. Portské vína sú totiž rovnako rozmanité ako tie ostatné. V čom však tkvie ich výnimočnosť? Obsah alkoholu týchto špecifických vín dosahuje až 20%, pretože sa do nich pridáva vínny destilát. Nezáleží, či ide o víno suché, polosuché alebo sladké, každé si vďaka vysokému podielu alkoholu zachováva jedinečnú eleganciu. Na výber máte biele, červené i takzvané tawny odrody Porta.

Okrem znamenitej vínnej ponuky objavíte aj darčekové doplnky či stojany na víno. Mimochodom, darovať portské je vždy dobrou voľbou.

Kvalitná káva

Pre niekoho každodenný rituál, pre iného vášeň a pre ďalšieho štartér do nového dňa. Káva.

O Coffee párty ako aj kávových receptoch sme toho popísali už habadej. Teraz vám prinášame tip, ako si vybrať konkrétne odrody čiernych zŕn. Káva Lavazza vás okúzli príjemnou vyváženosťou, ktorá vzniká namiešaním tých najjemnejších druhov kávy Arabica s africkými a ázijskými zrnkami.

Na výber máte nielen zo zrnkovej kávy, ale aj jej mletej podoby. Nechýba ani plantážna káva. Láka vás harmonicky zamatová chuť s orechovo-čokoládovou príchuťou alebo radšej dáte prednosť klasickej mierne kyslastej chuti s citrusovo-ovocnými odtieňmi? Ak sa neviete rozhodnúť, prečítajte si príbeh kávy. Každá značka má ten svoj.

Nájdete ho na stránkach e-shopu, ktorý ponúka aj niečo naviac. Svoju domácnosť môžete totiž rozšíriť o dizajnové kúsky zo sveta kávovarov, moka setov či originálnych mlynčekov.

Súťažiť sa oplatí

Nielen s kávou a vínom súvisí náš tretí tip. Zapojte sa do súťaží a vyhrajte napríklad elektrický otvárač vín alebo kávovar od dizajnérky Agathy Ruiz de la Prada. Súťaže však toho ponúkajú oveľa viac. Hr môžete celý rok o rôzne zájazdy, darčekové poukazy, elektroniku, kozmetiku, poistenie, šperky, služby, ale i potraviny a nápoje. Skrátka, súťažiť sa dá o čokoľvek. Okrem toho sa zorientujete aj vo svete zliav, ktoré momentálne zaplavili slovenský trh.

Vyskúšajte niektorú zo súťaží alebo sa zapojte rovno do všetkých. Človeka to nič nestojí a šťastena si môže sadnúť práve na vás! :)

Páči sa 4 ľuďom.


2 komentárov k článku Portské, káva a súťaže

 1. Bublinka

  Dobré ránko:)

  Nakoľko žijem v dánsku, kde Porto patrí medzi veľmi predávané a obľúbené víínko a samozrejme aj ja si ho rada vychutnám pri dobrom obede či spoločnej večery s priateľmi , ma váš článok a odkaz na ich stránku opäť raz potešil:)
  Teraz si pred kúpením Porta naštudujem, ktoré sa mi hodí k danej situácií najviac:)

  Ďakujem:)

  • Lusi

   Zdravím, Bublinka :)
   Je pravda, že v krajinách ako Dánsko a Holandsko je Porto cenovo dostupnejšie. U nás možno aj preto nie je jeho konzumácia taká rozšírená. Ale o to viac je moment s portským vínom slávnostnejší. :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*