Podovolenková párty

Vrátili ste sa domov zo skvelej dovolenky a hneď vás zavalí dopyt rodiny a priateľov po vašich zážitkoch a fotografiách. Aby ste sa nemuseli toľko opakovať a aby ste svojim blízkym čo najpútavejšie premietli čerstvé dojmy z cudziny, zorganizujte podovolenkovú párty.

Hostia

Pozvite si hostí, o ktorých viete, že sa o vaše dovolenkové príbehy skutočne zaujímajú. Možno je to len najbližšia rodina, možno priatelia alebo naopak susedka a kolega.

Občerstvenie

Pozvaní sa isto bdú vypytovať medzi prvým, čo ste na výlete konzumovali, či vám chutilo lokálne víno a ako hodnotíte tradičné jedlá danej destinácie. Ak na tento gastro fakt budete myslieť vopred, môžete zo dovolenky priniesť malé ochutnávky. Olivy, olivový olej, kávu, víno, pálenku, med, dokonca aj sušienky z cudziny navodia tú pravú atmosféru.
Celé menu nemusí pozostávať iba z cudzokrajných potravín. Balkánsku, španielsku, francúzsku, grécku, taliansku… takmer akúkoľvek cudzokrajnú kuchyňu viete pripraviť aj zo slovenských ingrediencií.

Tip Oslavuj.sk: V našom prípade sme pohostenie z Čiernej Hory pripravili z prošuta, balkánskeho syru a olív. Nechýbala hromada čerstvej zeleniny, jogurtový dresing a rôzne druhy pečiva. Dezert zastúpila “lubenica” čiže melón. A chutné jedlo dopĺňala čiernohorská rakija a červené víno Vranac.


Hudba

Tradičná hudba krajiny, v ktorej ste dovolenkovali, rozhodne nesmie na takomto druhu žúre chýbať. Starostlivo si pripravte dostatočne bohatý playlist, nech hostia nemusia dookola počúvať to isté cédečko. Hudba môže byť pritom tradičná, povedzme ľudová, alebo moderná v štýle horúcich diskotékových hitov. Tak či tak máte šancu, že pozvaným ponúknete niečo nové.

Dress code

Tematické oblečenie v tomto prípade nie je podmienkou, ale vždy poteší. Nech ste boli kdekoľvek pri mori, námornícka čiapka a bižutéria z mušlí osvieži hostiteľa i hostiteľku. V lete môžu pozvaní prísť v ľahkom plážovom oblečení. Inšpirovať sa môžete našimi tipmi v článku o Plážovom večierku.

Program

Hlavný bodom večera budú vaše zážitky. Okrem príbehov si pripravte aj fotoprezentáciu tých najzaujímavejších záberov. Opakujem, najzaujímavejších. :)
Premietanie fotografií môže byť super pútavé, lákavé, inšpirujúce a atmosféru približujúce. Ale aj nekonečne nudné. Aby ste sa vyhli druhému prípadu, dajte si záväzok, že vyberiete napríklad len 20 top fotiek a ku každej poviete v skratke čosi zaujímavé. Niečo podobné platí aj pri videách z dovoleniek. Menej je viac.

PS PS:

Fajn príležitosťou kde naraz rozdať všetky prinesené suveníry je práve podovolenková párty. Suvenír môžete podarovať svojim blízkym buď v úvode večierka, alebo na jeho konci na rozlúčku. Malá pozornosť, hoci len mušľa či kamienok z pláže umocní v hosťoch príjemný pocit z vašej dovolenky. Veď hoci ste si šli od všetkých a všetkého oddýchnuť, na pozvaných ste nezabudli.

Foto: Ján Radzo

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*