Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXI. diel

Ako sme naposledy avizovali, tentokrát vám predstavíme špecialitku na slávnostné chvíle. Hostí ňou určite zaujmete nielen po chuťovej, ale i vizuálnej stránke. Keďže sa blíži aj Veľká noc, môžete týmto zeleninovým jedlom ozvláštniť aj tradičný Zelený štvrtok. Zoznámte sa s plnenou artičokou.

Plnená artičoka

Potrebujeme:

Veľkú artičoku (kus na osobu), 100% ovčiu bryndzu, dijónsku horčicu, čerstvý chren, citrón, pór.

Postup:

Špičku artičoky odrežeme a rezné plochy potrieme citrónovou šťavou, aby nezhnedli. Dáme variť na 20 minút do vriacej vody (s 1 lyžičkou citrónovej šťavy). Potom artičoky vyberieme a necháme odkvapkať. Po vychladnutí si vydlabeme miesto vo vnútri – vytrháme zopár listov, vyberieme vnútorný kvet a lyžičkou vyškrabene “seno”.

V miske si rozmiešame kúsok bryndze (množstvo podľa počtu artičok) s lyžičkou dijónskej horčice, posekaným pórikom a čerstvo nastrúhaným chrenom. Masou naplníme artičoky. Podávame so zeleninovým šalátom, posypané pórom.

Kathushkin tip:

“Veľké artičoky sú pomerne náročné na konzumáciu. Jeme z nich iba mäkké vnútro a kvet a tvrdý vonkajšok nechávame. Listy, ktoré ste vrámci prípravy vybrali, nevyhadzujte, ale pochutnajte si na nich v šaláte.”

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*