Pleskáč na pare

S letom prichádzajú častejšie na náš stôl ryby. Asi preto, že dokážu vytvoriť dovolenkovú atmosféru. Dovoľte vplávať na váš tanier pleskáčom, ktoré najlepšie chutia v celku uvarené na pare s chrumkavými hranolkami a čerstvým šalátom.

Čas prípravy: 30 minút

Potrebujeme pre 4 ľudí:

Balenie hranolčekov McCain Sprinter CC, 4 čerstvé celé pleskáče (s hlavou a chvostom), 8 jarných cibuliek (vrátane vňate), 250 g rukoly (1 balenie), ½ pohára sušených rajčín naložených v olivovom oleji, 5 PL parmezánu, 2 PL opražených slnečnicových semienok

Prísady na omáčku: 2 ČL medu, 5 ČL olivového oleja, 1 PL octu balsamico, soľ, korenie

Postup:

Z rýb oškriabeme šupiny a odstránime vnútornosti. Ryby dôkladne umyjeme a osušíme. Posypeme ich soľou a korením. Umyté jarné cibuľky poukladáme na dno vložky do parného hrnca a na ne položíme ryby. Zakryjeme a varíme na pare 10 – 12 minút. Vypneme plyn a počkáme 3 minúty. Odokryjeme a vyberieme ryby. Hranolčeky McCain Sprinter CC upečieme v rúre podľa návodu na obale. Kým sa ryba varí a hranolčeky pečú, pripravíme šalát. Dôkladne umyjeme a osušíme rukolu, pridáme nadrobno nakrájané sušené rajčiny, ktoré sme nechali odkvapkať z nálevu, a slnečnicové semienka. Všetko polejeme pripravenou omáčkou, premiešame a nakoniec posypeme nastrúhaným parmezánom. Rybu podávame v celku spolu s hranolčekmi a šalátom.

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*