Piknik pri mori

V článku o improvizovanom pikniku som sľúbila, že prinesieme fotografie aj z plánovanej akcie.
Piknik pre dvoch, ktorý sa konal na pobreží Baltského mora, chutil slnkom, chladným vánkom, čerstvým lososom, kvalitnou čokoládou a veselými hrami.

Inšpirujte sa fotografiami a našimi tipmi.

7 vecí, ktoré by mal správny piknik mať

1. Exteriér

Piknik sám o sebe predpokladá, že sa bude odohrávať vonku, v prírode. Či si ho zorganizujete pri mori, v lese, na lúke či v záhrade, je v podstate jedno. Viac možností –  viac príležitostí zopakovať si príjemný obed na čerstvom vzduchu. Pritom každé miesto má svoju špecifickú atmosféru, takže piknikovanie sa vám nezunuje.

piknik pri mori

2. Prestieranie

Základom je pohodlná deka, na ktorú naaranžujeme nielen jedlo, ale i seba. V prípade mora a pieskovej pláže odporúčam rozhodne plachtu. Okrem riadu – tanierov, pohárov a príboru, zbalíme i papierové obrúsky a prípadne aj malé dekorácie. Tie dodajú nášmu nevšednému piknikovému “stolovaniu” slávnostný nádych.

3. Chutné jedlo

Pod týmto pojmom sa pre každého skrýva niečo iné. Piknikovať môžete ako so studenou, tak i s teplou stravou. A tu už je výber skutočne osobný. Moja sestra nám pripravila chrumkavé francúzske bagety naplnené tým, čo našla v chladničke – lososom, sušenými paradajkami, olivami a poriadnou dávkou online casino zeleniny.

plnené bagety

4. Zelovoc

V letnom období bohatom na ovocie a zeleninu by bolo hriechom nepripraviť si vitamínový šalát. Či už ako prílohu ku “hlavému jedlu”, alebo ako dezert, či náhradu za čipsy. Šalát na fotografii tvoria červené a zelené jablká s mrkvou, pokvapkané šťavou z limetky a posypané škoricou.

ovocný šalát

5. Dezert

Piknik je príjemná udalosť už sama o sebe, ale dá sa osladiť ešte o trošku viac. Napríklad takýmto čokoládovo-čiernym muffinom, z ktorého kúsky čokolády len tak vyskakujú. :) Mňams!

čokoládový muffin

6. Hry

Naše obľúbené. Bez hier sa hádam ani nikam nepohnem. Na fotografii sa rozvaľujú karty zo Švábieho šalátu. Nechýbal ani lietajúci tanier a bedmintonové rakety. Akákoľvek hra je fajn na zahnanie nudy, prípadne na pretrávenie sýteho obeda.

hra Švábi šalát

7. Kôš

Prútený kôš, do ktorého sme zbalili všetky potrebné veci, samozrejme nie je podmienkou vydareného pikniku. Avšak už sám o sebe vytvára typickú piknikovú atmosféru. Nestojí veľa, tak prečo si nezadovážiť?

piknikový kôš

PS PS: Dúfam, že sme vás príjemne naladili na papanie v prírode. A nezabudnite, pikniková sezóna trvá od jari do jesene!

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 10 ľuďom.


2 komentárov k článku Piknik pri mori

  1. lasička

    ty koksooooo ja chcem letoooooooooooooooooooooooooooooo !!! :D DD

  2. Lucik

    Parada. Same mnamky, neskutocna atmosfera, sladke hry tohto leta ;)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*