Personalizovaný vianočný pozdrav

vianočný pozdrav Milí priatelia, premýšľate nad tým, ako sa vyhnúť kúpe tradičných vianočných pohľadníc, ktoré od otvorenia hraníc nenapredovali v invencii a vkuse? Alebo je pre vašu rozvetvenú rodinu nákup vtipných pozdravov označovaných cenovými reláciami L, M, P, R z dôvodu našponovania vášho rodinného rozpočtu neprijateľný? Túžite po zmene? V tom prípade vitajte, čítate správny článok! Nechajte sa nami inšpirovať, nechajte svojej fantázii voľný priebeh a vytvorte pre svojich blízkych namiesto klasického vianočného pozdravu niečo kreatívne a osobné. Niečo, čo nik len tak nevyhodí alebo nezaloží kdesi medzi noviny. Pozdrav, ktorý bude vašim blízkym svietiť na chladničkách alebo v rámčekoch v obývačke po celý, celučičký rok. :)

Tri typy vianočných pozdravov:

V závislosti od toho, nakoľko je kto zručný a ktorá technika komu ako najviac sedí, sa sami môžete rozhodnúť pre daný kreatívny štýl, do ktorého sa pustíte.

1. spôsob: Môžete sa chopiť papiera, lepidla a nožníc a vytvoriť si papierový vianočný pozdrav tak, ako to urobila aj moja kolegyňa Lucik v prípade svadobných pozdravov http://www.oslavuj.sk/svadobny-pozdrav/2215. Základ by v tom prípade mali tvoriť rôznorodé motívy Vianoc: vločky, hviezdy, snehuliaci, stromček, darčeky, perníčky, soby, Mikuláš, zimné čiapky, lyžiari, korčuliari… Za dominantné farby by som zvolila bielu, červenú, zelenú, prípadne modrú na kontúry snehu a zlatú či žltú na hviezdy.

pohľadnice

2. spôsob: V prípade, že máte malé ratolesti, ktoré rady kreslia alebo maľujú, nechajte ich vlastnoručne stvárniť ich predstavu vianočnej idylky. Môžu ju aplikovať priamo na výkres veľkosti pohľadnice (čo ale bude musieť váš malý umelec opakovať podľa počtu príbuzných.) O to viac však bude takýto maľovaný vianočný pozdrav cenný, keďže každý dostane úplne samostatný originál! Alebo si jednoducho jeden či dva výtvory zoskenujte a prostredníctvom tlačiarne, reklamnej agentúry alebo fotoslužby vytlačte potrebné množstvo pozdravov. Najjednoduchšia cesta, ako v tomto prípade postupovať, je vytlačiť si potrebné množstvo vianočných pozdravov na fotografiu veľkosti 10×15 cm.

3. spôsob: Pre milovníkov počítačov a aspoň čiastočných znalcov grafických programov (počíta sa aj windowsácke Maľovanie) ponúkam tretí tip – vytvorte si svoj originálny vianočný pozdrav priamo na vašom počítači. Buď si niečo vrámci daného grafického programu pomocou myši alebo tabletu nakreslíte, alebo sa pohrajte s vašimi rodinnými fotografiami, pridajte k nim vianočné blahoželanie a máte to hotové. Grafickí znalci sa v tomto smere môžu o niečo viac vyhrať a zapojiť svoju fantáziu, kreativitu a znalosti. Ďalší postup je rovnaký ako v predchádzajúcom prípade – vytlačte si svoje originálne dielko pre blízkych prostredníctvom tlačiarne, fotoslužby alebo reklamnej agenúry (v závislosti od počtu pozdravov).

vianočný pozdrav

Tip na záver:

V prípade, že vianočné pozdravy odovzdávate osobne alebo posielate poštou, ponúkam vám ešte jeden maličký tip na záver – nezabúdajte ani na obálku! Skúste ju tiež nejako milo ozdobiť. Či na ňu nakreslíte perom malú vločku, farbičkou stvárnite stromček s farebnými guľami, nalepíte na ňu trblietky alebo mašličku, alebo aplikujete moju obľúbenú metódu – naservítkujete si na ňu vianočné motívy technikou decoupage. :)

obálka - zadná strana

(Postup metódy decoupage som popísala tu: http://www.oslavuj.sk/decoupage-alias-servitkova-technika/1672. Tip: ak servítkujete na bielu obálku, tak nie je potrebná podkladová biela farba, ale stačí rovno aplikovať vrchnú vrstvu servítky lepidlom na decoupage.)

Prajem veľa inšpirácie pri tvorení!

Foto: Kathushka, Lucik

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*