Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LVIII. diel

Celý december sme prinášali zdravé makrobiotické vianočné menu. A tak tesne pred Vianocami trošku pritvrdíme. Prinášame vám rýchlu, jednoduchú, hriešne sladkú a chutnú perníkovú bombu. Na konci článku však tradične nájdete aj tipy ako tento koláčik urobiť zdravším.

Perníkový chlebíček

Potrebujeme:

2 hrnčeky polohrubej múky, 1/2 hrnčeka práškového cukru, 1 kypriaci prášok do perníka, 2 PL kakaa, 1 vajce, 1/2 hrnčeka oleja, 1 PL ríbezľovej marmelády, 2 PL medu, 1/2 – 3/4 hrnčeka mlieka (podľa potreby).

Postup:

Rúru rozohrejeme na 180 stupňov. Formu na biskupský chlebíček vyložíme papierom na pečenie. Múku preosejeme a premiešame s cukrom a práškom do perníka. V inej miske krátkou metličkou prešľaháme vajce s olejom, marmeládou, medom a mliekom (mlieka použijeme radšej menšie množstvo a podľa potreby budeme prilievať).

Tekuté cesto nalejeme do formy (pokiaľ je príliš husté, zriedime ho zvyšným mliekom) a pečieme 35 minút. Či je perník upečený, zistíme testom so špajlou. Zapichneme ju doprostred cesta a pokiaľ bude po vytiahnutí suchá, koláč je hotový.

Kathushkin tip:

Na svoj perníkový chlebík som použila 1,5 hrnčeka celozrnnej špaldovej múky a 0,5 hrčeka bielej pšeničnej múky. Práškový cukor som nahradila 1/3 hrčeka trstinového cukru. Namiesto kypriaceho prášku do perníka odporúčam použiť zdravšie prírodné kypridlo vínny kameň a do neho primiešať lyžičku perníkového korenia. Mlieko pravidelne nahrádzam niektorou z dostupných práškových alternatív mlieka – sójovým, pohánkovým, ovseným alebo ryžovým rozrobeným vo vode. Príjemné oživenie získate aj pridaním zopár hrozienok. Perník nakrájajte až po úplnom vychladnutí, inak sa vám môže drobiť.

A na záver ešte vianočný mlsavý tip – po dopečení a vychladnutí ho môžete poliať čokoládovou polevou, ktorú si vyrobíte z lyžice masla a 100 g horkej čokolády. :)

Kathushkin vianočný vinš:

“Milí priatelia, k nadchádzajúcim Vianociam vám prajem najmä veľa zdravia, vzájomnej náklonnosti, rodinnej harmónie, radosti, chutného hodovania, bielej krajinky a kusisko medziľudského šťastia. A čo najmenej boľavo plných brušiek.. :)


Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Vianočné makrobiotické menu:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*