Kathushkine kulinárium na pokračovanie… IIC. diel

Fľaštička kvalitného pesta niečo stojí. A chutí tak geniálne, že ho máte na jedno posedenie s rodinou zjedené. Vyrobte si vlastné pesto zo surovín, ktoré máte radi. Kathushka siahla po rukole a sušených paradajkách s mandľami a parmezánom, pretože práve tieto ingrediencie z talianskej kuchyne obľubuje najviac. Že vy radšej bazalku a kešu orechy? Nech sa páči, výber je na vás.

Paradajkovo-rukolové pesto na cestoviny

Potrebujeme:

Na 2 veľké porcie cestovín: hrsť sušených paradajok (nie v oleji), 2 hrste rukoly, hrsť lúpaných mandlí (7 minút nasucho opražených na pekáči v rúre, vychladnutých), kúsok parmezánu, niekoľko lyžíc extra panenského olivového oleja, štipku soli, 1 PL šťavy z citróna, štipku čierneho mletého korenia.

Postup:

Všetky ingrediencie spolu dôkladne rozmixujeme. Podľa potreby pridávame olivový olej. Konzistencia nemá byť veľmi riedka, má sa podobať kaši s maličkými kúskami orechov a paradajok.

Pesto podávame na uvarené cestoviny alebo čerstvé pečivo.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin tip:

„Pokojne skúšajte rôzne vlastné kombinácie orechov a aromatickej listovej zeleniny alebo byliniek. Získate tak stovky vlastných verzií pesta, ktoré vás nikdy neomrzia.“

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*