Pánsky dress code na maškarný bál

Fašiangové obdobie plesov môže byť okorenené aj maškarným bálom. Ak ste dostali pozvánku na takéto podujatie, ponúkame vám pár rád týkajúcich sa mužského šatníka.

Maska prispieva k magickosti maškarného plesu či večierka. Zohnať škrabošku nie je problém, rovnako, ako si ju vyrobiť. Avšak isto zvažujete, čo na seba. Na maškarný ples je možné ísť aj v klasickom večernom oblečení, t. j. čierny oblek, čierna kravata (motýlik), biela košeľa a čierne topánky, doplnenom jednoduchou čiernou maskou alebo aj komplikovanejšou podľa témy podujatia.

Ak je však na pozvánke Black tie, to už je potrebný smoking. Je to oblek z čiernej vlnenej látky s čiernou saténovou fazónkou, nohavicami so saténovými lampasmi na vonkajšej strane a k tomu biela košeľa, čierny saténový motýlik a vesta alebo šerpa. Na veste má byť rozopnutý spodný gombík, ak ste dosť vysokí aj dva. Samozrejmosťou majú byť neošúchané, čisté, vyleštené topánky (a to nie iba na ples). :)

Na záver ešte dve vychytávky:
- Nesmiete zabudnúť na 2 čisté vyžehlené biele vreckovky, jednu pre vás a druhú na pomoc dáme či priateľovi so záchvatom kýchania. :)
- Myslím si, že nie každý vie, že šerpa, motýlik a vreckovka NEMAJÚ byť z jednej látky ale iba PODOBNEJ.

Foto: www.sxc.hu

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*