Ottova kuchárka Grilovanie – recenzia

Kde sa dobre varí, tam sa láske darí.“ Takéto venovanie som našla na narodeniny v knihe, ktorá ma upútala na prvý pohľad. Nádherné, slinky podporujúce, fotografie a skvelé recepty, tipy a triky na varenie v prírode.
Dámy a páni, zoznámte sa s Ottovou kuchárkou Grilovanie.

Tipy a triky

Obsah knihy je rozdelený do desiatich kapitol, ktorým predchádza užitočný úvod. Ten prináša odpovede na otázky ako si vybrať gril, palivo, náradie a príslušenstvo, ako šikovne gril zapáliť i ako sa o neho následne starať. V knihe nájdete aj infošky o tom, ako dlho sa rôzne pokrmy marinujú a pečú.

Jedlo pre každého

Kapitoly lákajú už svojimi názvami a nájde sa v nich skutočne každý. Od zarytého mäsožravca, cez vegetariána, až po nás, ktorí milujeme sladké. Fotografie vás hneď presvedčia, že vyskúšať si to či ono sa určite oplatí. Domáce klobásky s horčicovým aioli sa o vašu priazeň predháňajú s Kurčaťom tandoori, Makrelou so slivkovou omáčkou, Pikantnými tekvicovými polmesiačikmi s kokosovým pestom či s Ovocnými špízmi s rumovo-maslovou polevou.

Všehochuť

kniha ponúka tieto kapitoly: Obľúbené jedlá, Rodinná zábava, Jedlá pre veľké návštevy, Pochúťky na všedný deň, Štýlová zábava, Z Východu na Západ, Sláva vegetariánstvu, Šaláty a prílohy, Lahodné dezerty, Marinády a iné. Tak ktorá kapitolka vás najviac oslovila? Po prelistovaní knihy si len tak rýchlo nevyberiete. :)

Záhradná párty

S touto šikovnou kuchárkou sa na stránkach Oslavuj.sk ešte stretneme. Je tu na dlhšie čas grilovačiek a záhradných párty, takže originálne inšpirácie vždy prídu vhod.

Foto: Ottovu kuchárku Grilovanie nafotila Lusi

Páči sa 5 ľuďom.


2 komentárov k článku Ottova kuchárka Grilovanie – recenzia

  1. lily

    to všetko je tak lákavé a grilovacia sezona je už tu ,tú knihu musím mať :)

    • Lusi

      Naša verná Lily, táto knižka je odskúšaná a cenovo veľmi prístupná. Určite dobrá voľba :) Dajte nám potom, prosím, vedieť, či ste spokojná! Ď.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*