Oslavuj život – list čitateľa

Do redakcie nám prišiel nádherný mejl od našej čitateľky. Ďakujeme za osobnú spoveď aj krásne posolstvo, s ktorým sa stotožňujeme v osobnom aj pracovnom živote. Príjemné čítanie!

Oslavuj život

Každé ráno vstávam s úsmevom a vďačnosťou, že opäť vidím vychádzajúce slnko, že opäť mám pred sebou nový deň plný zážitkov.
Stránka Oslavuj.sk ma motivovala napísať tento list, lebo tento výstižný názov obsahuje asi všetko – radosť, zážitky, pekné chvíle i rôznorodé momenty v živote…

Odcestovala som do zahraničia, aby som videla inú kultúru, ich pozitíva, ale i negatíva, no a v každom prípade dobrom či zlom som došla k jedinému úsudku – život treba oslavovať…

Boli chvíle, keď som po zemi hľadala drobné, aby som mala čo jesť. Taktiež boli chvíle, keď som od rozkoše a hojnosti nevedela čo skôr.
Ak má človek harmóniu v duši, oslavuje každý deň. Nemyslím tým oslavy plné alkoholu, dobrôt a dobrej spoločnosti. Skôr vnútornú oslavu so sebou samým.

Každý deň sa ma v práci pýtajú kolegovia: “Prečo sa ty stále usmievaš a si radostná? Veď toto je strašná práca, nízky plat a zlý šéf.“

No ak človek nájde vnútorné šťastie, ktoré sa skrýva v každom z nás, je v hĺbke duše, nikde ho
nekúpite a nik na svete vám ho nemôže darovať, no ani vziať, vtedy ste vďační za strašnú robotu, lebo aspoň nejakú prácu nbso online casino reviews máte, nízky plat, za ktorý máme čo jesť a i za zlého šéfa, lebo je to výborná interaktívna výuka. :)

Dnes som išla domov z práce, v ktorej som bola už 11. deň v kuse, je toho veľa, no i napriek tomu som odchádzala s úsmevom, lebo o to bude krajšia výplata a bohatšia oslava. :)
Na vlakovej stanici som stretla muža, ktorý sa pokúsil dvakrát skočiť pod vlak a ja som mala sto chutí dať mu aspoň sto dôvodov na radosť a vďaku za život.

Keď som nastúpila do kupé, prisadol si ďalší podivín, ktorý obťažoval a nepríjemne nadával ženám. Srdce mi bilo ako zvon a adrenalín stúpol na maximum. Po výstupe z vlaku som si povzdychla a povedala si, ľudia by si mali svoj život i tých druhých ceniť viac.

Pred mojím domom som ako čerešničku na torte za dnešným dňom stretla pani, ktorú veľmi zaujímalo, akú vodu pijem z fľaše. Presnejšie či je z vodovodu, alebo z obchodu. Mierne zaskočená som jej odpovedala, že ju mám z domu. Bola veľmi spokojná, odvetila mi, že musím piť iba vodu z vodovodu, lebo všetky tekutiny v obchode sú otrávené. Tak som konečne došla domov, mierne mimo som si sadla na balkón, vydýchla si a napadlo mi, že ľudia tápajú kdesi v tme, chmúrnych myšlienkach a či krúžia v kruhu, ktorý si sami vytvorili a myslia si, že to je cieľom života, že niet cesty von. Sú nevďační a chcú stále viac. Takí ľudia potrebujú ukázať cestu za šťastím.

Život je dar, treba ho oslavovať a vážiť si ho. Taktiež je našou úlohou, nás, ktorí nosíme v sebe šťastie, poukázať na krásy života a naučiť aj tých druhých oslavovať ho plnými dúškami.

Ďakujem tejto stránke a redakcii Oslavuj.sk, že učí ľudí tešiť sa zo života. I keď prežijem deň nie celkom podľa mojich predstáv, viem, že si večer kliknem na Oslavuj.sk a opäť pôjdem spať s úsmevom. :)

Martina

7. 8. 2011

Foto: Sxc.hu

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*